Google Play Durduruldu Hatası mı Alıyor sunuz?

/ 2 Kasım 2017 / 1.071 / yorumsuz
Google Play Durduruldu Hatası mı Alıyor sunuz?

Google Play Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Türkiye’de işletim sistemi kullanım oranları da Android işletim sistemi diğer rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Android işletim sistemini kullanan kişilerin cihazlarına uygulama indirmek isteyen kişilerin uygulama marketi olan Google Play Store mağazasını ziyaret etmeleri gerekiyor. Gerek Google Play Store içerisinde gezinirken ya da mağazadan uygulama indirmek isteyen kişiler bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Peki, Google Play durduruldu hatası nasıl çözülür?

Google Play Çökme Sorunu Nasıl Çözülür?

Google Play Store mağazasında en sık rastlanılan sorunların başında yer alan çökme sorunu “Google Play Durduruldu” hatası çok sayıda kullanıcının ortak sorunu olarak öne çıkıyor. Bu sorun daha ziyade Google Play Store tarafından kullanılan veriler bu verilerin saklandığı önbellekten kaynaklı olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle sık sık bu sorunla karşılaşan kişilerin ilk olarak Google Play önbellek temizleme işlemini yapmaları gerekiyor.

Google Play Store Ön Bellek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hata sorunun çözmek için genelde sadece ön belleğin temizlenmesi yeterli olmaktadır. Bunun için ayarlar bölümüne girdikten sonra uygulamalar başlığına giriş yapın. Uygulamalar menüsünde parmağınızı sola doğru hareket ettirerek tümü sekmesine geçin. Listelenen uygulamalar arasında Google Play Store uygulamasını bularak onu tıklayın. Gelen yeni ekranda sırası ile verileri temizle ve ön belleği temizle tuşlarına basarak işlemi tamamlayın. Bunların ardından sorununuz tamamen çözülecektir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.