Huawei, Mate 20 Pro’nun ekran sorunlarına güncelleme yanıt veriyor

/ 4 Kasım 2018 / 1.454 / yorumsuz
Huawei, Mate 20 Pro’nun ekran sorunlarına güncelleme yanıt veriyor

 

Huawei, Mate 20 Pro Ekran Sorunları

 
GÜNCELLEME: Bu mesajın yayınlanmasından kısa bir süre sonra. Bir Huawei sözcüsü, aşağıda verilen ifadenin bir Huawei UK Community Forum Yöneticisi tarafından verildiğini ve Huawei’den resmi bir açıklama olmadığını açıklığa kavuşturdu. Aynı zamanda, Huawei resmi ifadesini sunmadı.

Orijinal metin aşağıdaki gibidir:

Kullanıcılar yeni Huawei Mate 20 Pro cep telefonu ellerine geçtikten kısa bir süre sonra , garip bir görüntü sorunuyla ilgili artan sayıda şikayet gördük. Forumlar ve sosyal ağlar patladı ve Huawei sonunda bir cevap verdi, fakat etkilenen kullanıcılar arasındaysanız, söyleyeceklerini beğenmeyebilirsiniz.

Mate 20 Pro, gelişmiş bir görsel deneyim ve tutma konforu için özel tasarım kavisli kenarlara sahip, sektör lideri esnek OLED ekran kullanır. Bu, farklı açılardan bakıldığında hafif bir renklenmeye yol açabilir.

Aşırı loş aydınlatma koşullarında, ekran parlaklığı çok düşük olduğunda veya karanlık duvar kağıtları kullanıldığında, bu farklılıklar abartılabilir. Renk atma normal kullanımınızı etkiliyorsa, yardım için telefonunuzu yetkili bir Müşteri servis merkezine götürün.

Aslında Huawei’nin söylediği şey, bunun yalnızca belirli koşullar altında gözlemlenebilen normal renk kayması olmasıdır. Fakat, bu sorunun benzer ekranlı diğer telefonlarla karşılaştırıldığında çok daha güçlü olduğu açıktır. Yine de şirket, ekranlardan memnun olmayanların, Huawei’nin servis ve onarım hizmet merkezlerini aramaya devam etmesini onaylıyor. Gerçekten renk kayması olsaydı, sadece bazılarını değil, tüm cihazları etkilemiş olurdu.

Sorun, arka plan koyu gri olduğunda veya bazı durumlarda beyaz olduğunda görünmektedir. Aynı zamanda ekran parlaklığıyla da ilgilidir. Karanlık bir ortamda iseniz, oldukça görünür hale gelir ve sadece kenarlarda bulunur. Bu kullanıcılara göre, LG’nin OLED panelleri olan birimler arasında sorun yaygınken, BOE(çinli ekran üreticisi)’nin ekranlarına sahip olan telefonlar da benzer sorunlar yoktur.

Bazıları, zamanla daha belirgin hale geldiğini ve Huawei‘nin ekran için kullandığı tutkalla, yani #gluegate hashtag’i ile ilgili bir şey olduğunu tahmin ediyor. Bu, geçmişte diğer el cihazlarını rahatsız eden bir sorundu, fakat üreticiler resmi olarak bu durumu kabul ettiler, oysa bu durumda Huawei, sorumluluktan kaçınıyor gibi görünüyor ya da hala dahili bir araştırma yürütüyor.

Her halükarda, şirketin bu durumu iyice araştırdığını ve yakında daha kesin beyan vereceğini umuyoruz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.