Facebook bilgilerinize erişebilecek uygulamaları nasıl görebilir ve kaldırabilirsiniz?

/ 4 Kasım 2018 / 604 / yorumsuz
Facebook bilgilerinize erişebilecek uygulamaları nasıl görebilir ve kaldırabilirsiniz?

 

Facebook bilgilerinize erişebilecek uygulamaları nasıl görebilir ve kaldırabilirsiniz?

Bunu yapmak için, Facebook uygulamasında ‘Hesap Ayarları‘ seçeneğine gidin ve ‘Uygulamalar‘ seçeneğine dokunun. Bu, Facebook’a giriş yaptığınız tüm uygulamaları gösteren bir sayfa açacaktır. Şimdi, ‘Facebook ile giriş yap‘ seçeneğine dokunun ve Facebook’a erişimi olan tüm uygulamaların listesi tam olarak burada görünecektir.

Buradan Facebook’a erişimini tamamen kaldırmak için her uygulamaya dokunabilirsiniz. Fakat, aynı anda birden çok uygulamayı kaldırmanın bir yolu yoktur. Yani, Facebook kimlik bilgilerini kullanmaya yetkili birçok uygulamanız varsa, bu zor bir iş olabilir. Uygulamaların erişebileceği bilgi parçasını seçme seçeneği de var. Bu, ‘Facebook ile Giriş Yapıldı‘ bölümünde uygulamanın adına dokunarak yapılabilir.

Bunun gizliliğinizi etkilemeyeceğini düşünüyorsanız, “Uygulamalar” bölümüne dokunduğunuzda, Facebook’un “Facebook’ta, isminiz, profil resminiz, kapak fotoğrafınız, cinsiyetiniz, ağlarınızda, kullanıcı adınızda” açıkça belirtmekte fayda var. Bundan sonra kullanıcı kimliği her zaman hem insanlar hem de uygulamalar için herkese açıktır. ” Bir dahaki sefere, istenmeyen uygulamalardan birden fazla bildirim alırsanız ve bunları kaldırmak istiyorsanız, ne yapacağınızı bilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.