Instagram DM Engelleme Nasıl Yapılır?

/ 21 Eylül 2018 / 10.949 / yorumsuz
Instagram DM Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram DM Engelleme Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Instagram, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popüler. Küresel çapta milyonlarca kişi tarafından kullanılan uygulama, kimi zaman belli başlı soru işaretlerinin oluşmasına yol açıyor. Bunların arasında yer alan Instagram DM engelleme nasıl yapılır sorusu aslında oldukça kolay uygulanabilen bir cevaba sahip denilebilir.

Instagram Gelen Mesajları Engelleme

Tanımadığınız kişilerden DM yani Direct Message gelmesini istemiyorsanız bu özelliği sınırlandırmanız mümkün. Gözden kaçması durumunda “herkes” seçeneğinin aktif bir şekilde geçerli olduğu mesaj gönderme özelliğinde birçok kişiden mesaj isteği alabilirsiniz. Bunu engellemek ise oldukça basit denilebilir.

Instagram DM engelleme nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız şu yolu takip ederek mesaj isteklerini kapatabilirsiniz: Öncelikle profilinize gidin ve ardından sağ üst köşede yer alan üç çizgiye tıklayın. Sayfanın altında yer alan ayarlar butonuna dokunun ve akabinde anında ilet bildirimleri sayfasını açın. Bu sayfanın biraz aşağısında yer alan Instagram Direct İstekleri seçeneklerinden kapalıyı seçmeniz yeterlidir. Böylelikle tanımadığınız kişilerden mesaj isteği almayacaksınız.

Spam Mesajlarından Kurtulun

Özellikle reklam ve tanıtım gibi durumlar doğrultusunda gereksiz Instagram mesajı alabilirsiniz. Bu durum, belirli bir süre sonrasında oldukça rahatsız edici olabiliyor. Aynı şekilde tanımadığınız insanların size mesaj göndermesi de bir o kadar rahatsız edici sayılabilir. DM kapatma özelliği neticesinde tüm bu durumlardan bir çırpıda kurtulabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.