Instagram şifreleri güvende olmadığı açıklandı!

/ 20 Nisan 2019 / 803 / yorumsuz
Instagram şifreleri güvende olmadığı açıklandı!

Facebook çok önceden sizlerin de bildiği gibi kişilerin düz metin şifreleri ile çok konuşulmuştu. Bu sefer ise Instagram şifreleri için yeniden gündeme geldi.

Birçok instagram kullanıcısının şifresi henüz dahi düz şifre olarak veritabanlarında yer alıyor. Bu duruma daha önce şahit olmuştuk. Bunla beraber Facebook’un sahibi Instagram’ın da henüz sahibi olarak biliniyor. İşte detaylar…

Instagram şifre sorunu Facebook’un başını ağrıtabilir!

İlk olarak binlerce şifre için düz metin olarak kaydedildiği haberi gelmişti. Şimdi ise bu sayı milyonları geçmiş olarak açıklandı. Facebook, bundan 7 yıl önce birçok şifreyi düz metin olarak kaydettiğini söylemişti. Ocak ayının sonlarına doğru ise bu durum yeniden keşfedildi ve şirketin bu sorunu Mart ayının başında çözdüğü açıklanmıştı.

Instagram şifresi skandalı için Facebook iletişime geçecek!

Facebook şifreleri için yapılan analizde herhangi bir kötü kullanım için kanıt bulunamadığı belirtildi. Bunla beraber hiçbir şifrenin de dışarıya sızdırılıp kötü kimselerin eline geçmediği ifade edildi. Facebook yetkililerinden biri ise konu hakkında bir açıklama yaparak, depolanan şifrenin çok fazla olduğunu dile getirdi.

Ayrıca Facebook’un geçtiğimiz dönemler de çok sıkıntılı zamanlar geçirdiğini hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda ise güvenlik açıkları için çok sıkı bir çalışma içerisine girmiş durumda. Ayrıca Instagram’da düz şifreler için kişilere bir uyarı yapılacağı da dile getirildi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.