iOS 13 güncellemesini alamayacak cihazlar belli oldu

/ 26 Nisan 2019 / 1.774 / yorumsuz
iOS 13 güncellemesini alamayacak cihazlar belli oldu

iOS 13 güncellemesi özellikleri nedir? iOS 13 güncellemesini hangi telefonlar alıyor. Sizlerinde bildiği gibi iPhone 5 için güncelleme desteği bitmişti. Son bilgilere göre artık iPhone 5S içinde destek bitecek gibi duruyor. İşte detaylar…

Yeni gelen iOS güncellemeleri birçok özelliği ve yeniliği beraberinde getirirken, bazı eski model telefonlarında sonu geliyor. Dünya genelinde en fazla Apple model telefonları kullanılırken, güncellemeler her yıl belirli aralıklarla yükseltilmekte. Yıl içerisinde ara güncellemeler ise hata düzeltmeleri ve sistem performansında iyileştirmeler sunuyor. Elbette bu güncellemeler geldikçe, telefonlarda yeni özellikleri kaldıracak donanım yetersizliği görülmekte. Bunun için iOS 13 güncellemesini alacak cihazlar şimdiden belli oldu. Apple güncellemesi için bazı açıklamalarda bulundu.

iOS 13 özellikleri neler?

Akıllı telefonlar için değil, Mac işletim sistemi için de yeni güncelleme geliyor. Apple bu yıl yeni güncellemesinde koyu renk temasını getirecek gibi duruyor. Bir yandan ise akıllı telefonlarda hız sıkıntılarının da giderilmesine yönelik bazı çalışmaları içeriyor. iOS 12’de yer alan tüm eksiklikler giderilecekken, yeni güncellemenin testleri uzun bir zamandır devam ediyor.

iOS 13 güncellemesi Eylül ayında kullanıcılara gelecek. Ancak Apple, bu güncelleme ile bir telefonun daha desteğini kesiyor. O modeller ise açıklandı.

iOS 13 güncellemesini hangi cihazlar alacak?

iOS 13 güncellemesini iPhone SE, iPhone 6 – iPhone MAX cihazlarına dek kullanıcılar alabilecek.

Güncellemeyi iPhone 5S dahil alt modeller alamayacak. Peki siz güncellemeyi alabilecek misiniz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz