Telefonun Şifresini Kaldırma

/ 18 Aralık 2020 / 8.821 / yorumsuz
Telefonun Şifresini Kaldırma

Herkese merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımızda sizlere Android ve İOS işletim sistemli telefonlarda şifre kaldırma, parola kaldırma işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Tarafımıza gelen sorulardan biri de bu.
Güvenlik önlemi olarak telefonun ekran kilidi veya açılışında koyduğumuz parolalar belli bir süre sonra sıkmaya başlayabilir bu nedenle kullanıcılar telefon parolasını iptal etmek isteyebilir. Bu parolaları nasıl kaldırırız?

İphone ve Android için unutulan şifreyi kaldırma

Android Telefonlarda Parola Kaldırma
Samsung, Xiaomi, Huawei, Lg, Asus, Oppo veya diğer çok kullanılan Android telefonlarda parola işlemleri için;
Ayarlar > Ekranı Kilitle [ Ekran güvenliği veya Güvenliği Kilitle ] > Ekran Kilit Türü > Faceid [ Biyometri ] burada tüm seçenekleri devre dışı bırakın.
Burada parmak izi ile veya yüz tanıma sistemiyle açılan parola iptal ediyoruz ve Pin şifresi ile kullanılan şifreyi devre dışı bırakmak için ise Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi > burada tim açılış şifresini iptal edebilirsiniz.

Ios Telefonlarda Parola Kaldırma
İPhone veya İPad gibi cihazlarda parola koyduğunuzda geri iptal etmek, şifreyi devre dışı bırakmak için Ayarlar > Touch ID veya Face ID iptal ediniz. Daha sonra bu özelliği kullanabilmek için şifreyi de iptal etmeniz gerekecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz