IPTV maç saatlerinde donma sorunu 2019

/ 15 Nisan 2019 / 7.800 / yorumsuz
IPTV maç saatlerinde donma sorunu 2019

Bugün sizlere iptv maç saatlerinde kanalların donma sorunu hakkında detaylı bir bilgi vereceğiz. Çok fazla kişinin bu soruyu merak edip bize iletmesinden sonra sizler için bazı bilgileri derledik.

Normalde kanalların donmadığı ama maç saatlerinde çok fazla kanal donmasının sebebi ne? İşte bu konu hakkında sizlere daha önceden bazı bilgiler aktarmıştık ancak yurtdışı yayınlarında iptv internet kısıtlama sizin bağlantınız ve diğer sebeplerden dolayı yavaşlamalar olmaktadır.

IPTV maç kanalları donma çözümü

Türkiye’de maç saatleri geldiğinde çok fazla kişi maç yayını açmakta. Bu bakımdan sunucularda aşırı yoğunluktan dolayı talepler geç geliyor. Bu bakımdan takılma veya donma yaşanması normal. Bu yoğunluk yurtdışı bağlantı servis sağlayıcıları tarafından müdahale edilip, kısıtlamalar yapılmaktadır. Kısıtlamalardan dolayı da kanallarda takılma söz konusu oluyor.

Maç bittikten sonra ise yoğunluk azalıyor ve bağlantı takılma sorunları çözülüyor. Bu bakımdan açık konuşmak gerekirse, yüksek hızlı internet bağlantısına sahip olmanız bir nebzede olsa takılmaların önüne geçecektir. Ancak hiç donmaması mümkün değildir. Maç saatlerinde yavaş cevap veren sunucular size donma veya kasma olarak dönüyor.

Sizlerinde bu konu hakkında soruları olursa, yorum kısmından iletebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz