IPTV’de Ses Var Görüntü Yok Sorunu!

/ 28 Kasım 2019 / 5.760 / yorumsuz
IPTV’de Ses Var Görüntü Yok Sorunu!

Bu yazımızda IPTV’de yaşanan ses var görüntü yok sorunu konusunda sizlere çözüm arayacağız. Yurtdışı çıkışlı olan IPTV kanallarında genellikle internet bağlantıları ve kısıtlamalar nedeni ile sorunlar yaşanmaktadır. Bu duruma göre sesin önde gelmesi ve görüntünün daha sonra gelmesi sorunu da karşımıza çıkmaktadır. Bu durum bir süre sonra canınızı sıkabilir. Gelin birlikte bu soruna çözüm arayalım..

Bu sorunun başlıca nedenleri arasında kanalların olduğu listenin bozuk olması yani M3 dosyasının arızalı olma ihtimali yüksek olmasıdır. Bu tarz bir sorunun oluşma nedenleri teknik sorunlardan kaynaklıdır. Yukarıda da belirtiğimiz gibi sorun internet bağlantısı ile alakalı olma ihtimali oldukça yüksektir.

Ayrıca izlediğiniz cihazlardan kaynaklı da bu sorun yaşanabilmektedir. Çözüm için farklı cihazlardan izlemeyi tercih edebilirsiniz. Windows Media Player, VLC Media Player, ya da Android, IOS işlerim sistemli cihazlardan IPTV, GSE IPTV olarak farklı cihazlardan deneyerek bu sorunun çözümüne kavuşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere IPTV’de yaşanan sorun hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz