İyi YouTube Videoları Nasıl Yapılır?

/ 21 Şubat 2019 / 1.095 / yorumsuz
İyi YouTube Videoları Nasıl Yapılır?

 

İyi YouTube Videoları Nasıl Yapılır?

İyi” öznel bir terimdir, ancak platformda içerik oluşturma konusunda ciddilerse, herhangi bir tomurcuklanan içerik oluşturucunun izlemesi gereken bazı kurallar vardır.

Düzgün Dişli Kullan

Uygun dişli kullanımı, uygun içerik oluşturmak için bir ön koşuldur. İyi bir kamera veya video oyunları için iyi bir donanım videonuzun kaliteli bir prodüksiyona daha çok benzemesini sağlar. İyi bir mikrofon, insanların söylediklerinizi duymasını ve ısınan bir jet motoru gibi ses çıkarmasını sağlar.

Ve iyi düzenleme yazılımı kullanmak, içeriğinizin en iyi şekilde görünmesini sağlayabilir. Bunların çoğunu kapsayan YouTube videoları yapmaya nasıl başlayacağımız konusunda yazdık, bu yüzden bir okuma yapmanızı öneririz.

Nişinizi Bulun

YouTube (ve Twitch), aynı şeyi yapmaya çalışan insanlar tarafından fazlasıyla popülasyona giriyor: İnsanların içeriğini izlemelerini sağlamak. Ezici bir çoğunluğun nadiren kimse tarafından görüleceği çok fazla içerik var.

Örneğin Twitch‘i ve onların Efsaneler Birliği kategorisini alın (yukarıda resimde). Aynı oyunda yüz binlerce flamalar var ve çoğunda hiç izleyici yok. Sitenin tamamında, 2.2 milyon flamalar var ve sadece 27.000 (% 1.2) ortaktır.

Twitch’te fark etmek zor, çünkü bir şansınız olması için bile yayın yapmanız gerekiyor. YouTube’da, videolarınız her zaman açık kalır, siz akışta değilken kanalınızı etkili bir şekilde tanıtır. Bu bir avantajdır, ancak öne çıkmanın bir yolunu bulamazsanız, rakip firmaların sayısı tarafından mağlup olacaksınız.

Öyleyse farklı bir şey yap. Bir niş bulun ve buna bağlı kalın. Bir topluluğun parçasıysanız, bir oyun topluluğu gibi, o topluluk için yararlı videolar hazırlamaya çalışın; herkesin takdir edebileceği öğreticiler ve rehberler gibi. İnsanların neyle ilgilendiklerini ve buna uygun içerikler üretmeyi düşüneceklerini düşünün.

Videolarınızı alakalı alt dizinler, forumlar veya Discord sohbetleri etrafına göndermeyi de denemelisiniz. Bunu yapmaktan binlerce görüntü elde edemezsiniz, bu yüzden saydıklarınızı çok az yapmak istersiniz. Videonuz iyiyse, izleyicileriniz kalacak ve umarım daha fazla izlemek için etrafta kalacaktır. Bu, YouTube’un içeriğinizi başkalarına önermeye başlamasını ve daha fazla izleyici getirmesini ve çevrimi yeniden başlatmasını sağlar.

Bu ilk başlangıç ​​sıfırdan biraz küçük olsa bile YouTube’da başlamanın en zor kısmıdır, ancak içeriğiniz ilgi çekiyorsa, izleyici kitlesinin dışına çıkıp izleyici oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İyi Düzenlemeyi Öğrenin

Hiç kimse kötü şekilde düzenlenmiş videoları izlemek istemez; bu nedenle, düzenleme becerileriniz eşit değilse, izleyicileri uzaklaştırıyor olabilirsiniz. Profesyonel bir video editörü olmanıza gerek yok, ancak doğru programı seçmek ve onu kullanmayı öğrenmek için bazı çalışmalar yapmak uzun bir yol kat ediyor. Videolarınızı ileriye dönük olarak düzenlemek için daha fazla zaman harcamak, içeriğinizin daha geniş bir kitleye hitap etmesine yardımcı olur ve sizi video yaparken diğer herkesten daha iyi gösterebilir.

Davinci Resolve , başlamanız gereken ücretsiz bir profesyonel sınıf video editörüdür ve Adobe Premier ve Final Cut Pro , daha deneyimli yaratıcılar için ücretli uygulamalara sahiptir. YouTube’da karar verdiğiniz yazılımı kullanmayı öğrenecek birçok ders var.

Düzenlerken, bir videonun sıkıcı parçalarını kesmeyi deneyin ve izlemenin zevkli ve pürüzsüz olmasını sağlayın. Ses akışları arasındaki hızlı atlama kesintileri YouTube’da çok popülerdir, çünkü videonun akışını sürdürmeye yardımcı olur ve düzenlemesi de çok kolaydır. Ne de olsa, yine de videonun bölümlerini kesiyorsanız, kelimelerin üzerine tökezleyebilir ve doğru yapmadan önce kayıt yaparken birçok kez tekrarlayabilirsiniz. Birçok YouTuber bu tekniği harika etki için kullanır.

Platformdaki başarılı kullanıcılardan öğrenmeye çalışmalısınız. Kendi videolarınızı düzenlerken videolarını nasıl düzenlediklerini ve stillerinden not aldıklarını izleyin.

Videolarınızı Doğru Biçimlendirin

YouTube’un algoritması daha uzun videoları tercih ediyor. Kimse tam olarak nasıl çalıştığını bilmiyor olsa da, izleme süresini en üst düzeye çıkarmak önceliklerinden biri gibi görünüyor. İnsanları ne kadar uzun süre izlerseniz o kadar iyi. YouTube, daha uzun içeriğe sahip olduğunuzu fark eder ve daha fazla kişiye tavsiye etmeye başlayacaktır.

Videolarınızın yalnızca daha uzun olmasını değil, aynı zamanda ilgi çekici olmasını da istersiniz. İzleyiciler iki dakika sonra tıklarsa videonuzun yarım saat süresinin önemi yoktur. Genellikle, yaklaşık 10-15 dakika, çoğu video için iyi bir uzunluktur, ancak videonuzu genişletmek için fazla endişelenmemelisiniz ve genel kaliteye daha fazla odaklanmalısınız.

Başlıklar, etiketler ve küçük resimler de önemlidir; çünkü bunlar videonuzun ambalajı ve reklamıdır. İyi pazarlama, daha fazla etkileşime yol açacaktır, bu nedenle insanları videonuzu tıklamaya çeken başlıklar ve küçük resimler oluşturmaya çalışın. Küçük resminizi ve başlığınızı tam olarak tıklamak istemeseniz de, hafif bir abartı veya biraz gizem bırakmak izlemeyi biraz daha cazip hale getirebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz