İPhone’unuzdaki Tüm Alarmları Silme veya Devre Dışı Bırakma

/ 21 Şubat 2019 / 3.331 / yorumsuz
İPhone’unuzdaki Tüm Alarmları Silme veya Devre Dışı Bırakma

 

İphone’da Alarm Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

İPhone‘un Saat uygulaması bir seferde yalnızca bir alarmı kapatabilir veya silebilir. Ancak, çok fazla alarmınız varsa ve hepsini silmek istiyorsanız Siri size yardımcı olacaktır.

Tüm Alarmları Silme

Siri’den sizin için bununla ilgilenmesini isteyin. Her zaman “Hey Siri” dinleyen modern bir iPhone’da, sadece “Hey Siri, tüm alarmlarımı sil” deyin.

İPhone’unuz her zaman dinlemiyorsa, Siri görüntülenene kadar Giriş düğmesine uzun basın ve ardından “Tüm alarmlarımı sil” deyin.

Siri sizden isteği onaylamanızı isteyecektir. “Evet” deyin veya “Onayla” düğmesine dokunun.

Saat uygulamasındaki tüm alarmlar, etkinleştirilmiş veya devre dışı bırakılmış olsun, silinir.

Birden Çok Alarm Nasıl Kapatılır?

Ayrıca, birden fazla alarmı etkinleştirdiyseniz, Siri, tüm alarmlarınızı silmeden hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilir. Sadece “Hey Siri, tüm alarmlarımı kapat” veya “Hey Siri, tüm alarmlarımı kapat” deyin.

Siri her zaman dinlemiyorsa, iPhone’un Ana Ekran düğmesini basılı tutun ve ardından “Tüm alarmlarımı kapat” veya “Tüm alarmlarımı devre dışı bırak” deyin.

Bu arada, Siri, tüm alarmlarınızı bir kerede açabilir. Sadece “Hey Siri, tüm alarmlarımı aç” veya “Hey Siri, tüm alarmlarımı etkinleştir” deyin.

Bireysel Alarmları Oluşturmak ve Yönetmek için Siri’yi kullanın

Siri, alarmlarla çalışmak için mükemmeldir. Aslında, alarmlar Siri için en hızlı kullanım alanlarından biridir. Bu basit bir iştir, Siri sizi genel olarak iyi anlayabilir ve Saat uygulamasında atmaktan iyidir.

Bir alarm oluşturmak için “6:30 için bir alarm ayarlayın”, “30 dakika içinde bir alarm kurun” veya “Hafta sonları sabah 8’de bir alarm kurun” gibi bir şey söyleyin. Belirli bir süre için, “Sabahın 7’sini alarmı aç” gibi bir komutla açabilirsiniz.

Bir alarmı silmek için “6 alarmımı sil” gibi bir şey söyleyin. Bir alarmı kapatmak için “9 alarmımı kapat” seçeneğini deneyin. Bir alarmı değiştirmek için “Alarmı 07: 00’a değiştir” seçeneğini kullanın.

Siri, hangi alarmı etkinleştirmek, silmek veya değiştirmek istediğinizden emin olup olmadığınızı netleştirir.

Elbette, bu ses komutlarını bizim yazdığımız şekilde söylemek zorunda değilsiniz. Benzer bir şey söylediğiniz sürece Siri, ne istediğinizi anlamalıdır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Yorum yaz