Merhaba ve güle güle: Telefonlardaki Çentikler Tarih mi olacak?

/ 12 Kasım 2018 / 619 / yorumsuz
Merhaba ve güle güle: Telefonlardaki Çentikler Tarih mi olacak?

 

Çentik yakında tarih olacak!

 

Yaklaşık bir yıl önce, neredeyse herkes bunun ortaya çıkacağını bilemezdi: bir akıllı telefondaki çentik. Ancak iPhone X ile Apple, ekranın küçük girintisini popüler hale getirdi ve hemen hemen tüm Android üreticileri bir araya geldi. Ancak, trendin başladığı andan itibaren, yeni çözümlerin pazara doğru ilerlemesi nedeniyle zaten sona ermiş gibi görünüyor.

Bu, ortadaki siyah çubuğun yanında daha küçük “ekran kulakları” anlamına gelir. Hemen hemen tüm yeni akıllı telefonlar bu şekilde tasarlandı! Kayar mekanizmalar hali hazırda çentik adımının yerini almaya başladı ve bir yan etki olarak da biraz daha fazla görüntü alanı barındırıyor. OPPO X Find , Vivo NEX , Xiaomi Mi Mix 3 ve şimdi Honor Magic 2 yolculuğun nereye gittiğini şöyle açıklığa kavuşturalım: popüler hale gelen çentik, sürgülü mekanizmalara doğru uzaklaşıyor.

Z5 Pro ile Lenovo, sürgülü format ile oluşturulmuş pahalı lüks akıllı telefonlar olması gerekmediğini gösteriyor. Z5 Pro, şu anda sadece Çin’de mevcut olsa bile 300 dolar civarındadır. Bu, gelmekte olan şeylerin bir işaretidir, çünkü sürgülü telefonların kitlelere çarpmak üzere olduğunu gösterir.

Yakında katlanan telefonlar popüler olacak!

 

Ancak, önümüzdeki yıllardan bu yana katlanır akıllı telefon devriminin başlangıcını işaretlemesi, hız kesmeden yeni cihazlarla popülerliği daha da artıyor. Royole Flexpai ile bunun daha erken tadına vardık. Huawei ve LG, gelecek yıl yeni katlana bilen cihazlarını piyasaya sürmelerini bekliyoruz. Bu, kullanıcılara kolay ulaşım için kolayca katlanabilen çok sayıda ekran sunacak ve görünürde çentik bulunmayan olacak.

Tabii ki, tüm akıllı telefonlar katlanabilir veya bir kayar mekanizmaya sahip olmayacaktır, bu nedenle çentik bir gecede yok olmaz. Ancak yine de Samsung, Sony veya HTC gibi çentiksiz gitmeyi başaran üreticiler hala var. Sonuç olarak er ya da geç bu çentik durumu yok olmaya mahkum gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.