Android Q Beta yayınlandı, İşte Detaylar!

/ 15 Mart 2019 / 866 / yorumsuz
Android Q Beta yayınlandı, İşte Detaylar!

Kısa süre önce sizlere Android Q hakkında bazı açıklamalar yapmıştık. Android Q’nun test aşamasında olduğunu söyledikten hemen sonra şirketin yeni bir adım attığı fark edildi. Android Q Beta geliştiriciler için yayınlandı. İşte detaylar…

Mayıs ayında beklenen Beta sürümünün, bugün Google’ın cihazları için yayınlandığı görülüyor. Pixel cihazdan Pixel 3 XL’a kadar yayınlandı. Tabii ki Pixel modellerinin bu güncellemeyi alması çok fazla şaşırtmadı.

Android Q Beta 1 yayınlandı.

Android Q, kişilere artık konum izni seçeneği ile daha fazla kişiselleştirme sunacak. iOS ile neredeyse aynı şekilde çalışacak konum izni özelliği ile “uygulamayı kullanırken yada asla” şekilde ayarlanabilir olacak. Bunla beraber kişiler fotoğraf, video ve müzikler için sağlanan erişimleri de kontrol altına alabiliyor. İndirilen dosyalar üzerinde daha fazla erişim seçeneği de sunuldu.

Açık kaynak kodlu olan AV1 codec ile beta Android Q çalışan cihazlarda daha yüksek kalitede video içeriği sağlanacak. Ek olarak ise yeni sistemde kısayol paylaşma özelliği daha basit hale geliyor.

Android Q Beta yükleme

Google Pixel bir cihaza sahipseniz eğer, buraya tıklayarak adrese gidin ve Android Beta programına kayıt olun. Daha sonra size bir test sürümünün cihazınıza geldiğini fark edeceksiniz.

Ancak hatırlatalım ki; beta sürümler sizlerinde bildiği gibi test aşamasında oldukları için birçok hata ile karşılaşmak mümkün. Geliştirici değilseniz eğer, bu sürümleri kullanmanız pek fazla önerilmiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.