Netflix Ekran Kilidi Özelliği

/ 4 Mayıs 2020 / 1.444 / yorumsuz
Netflix Ekran Kilidi Özelliği

Karantina sürecinde Netflix uygulamasının abone sayısı daha da fazla oldu. Netflix uygulaması sayesinde farklı dizi ve filmler keşfedebilirsiniz. Netflix uygulamasında dizi ya da film izlerken aniden ileri ya da geriye doğru sarıldığı zaman, o sahneyi kaçırmanız sinirlerinizi bozabilir. Bu yanlış sarma olayını düzeltmek için de Netflix yeni bir ekran kilidi özelliğini kullanıma sunacak. Bu özellik şimdilik yurtdışında olsa da yakın zamanda ülkemizde de kullanılmaya başlanacak.

Özelliğin kullanımı ise oldukça basittir. Kullanmak için ekranın sol kenarında bir kilit simgesi yer alacaktır. Kilit sembolünü aktif ettiğiniz zaman, ileri, geri oynatlamaları iptal etmiş olacaksınız. Ekran kilidini daha sonra kaldırmak isterseniz de Screen Lock kaldırılsın mı uyarısını göreceksiniz. Bu bildirime dokunduğunuz zaman Ekran Kilidi iptal edilmiş olacaktır. Android cihaz kullanıcılar için kullanılan bu özellik iOS işletim sistemli cihazlarda da kısa süre sonra devrede olacaktır. Gelecek olan özellikler sayesinde ileri, geri konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız. İzlediğiniz dizi ya da filmin ileri, geri gitmesini ekran kilidi özelliği sayesinde durdurmuş olursunuz..


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz