Netflix Tv’de Nasıl İzlerim?

/ 11 Aralık 2020 / 3.616 / yorumsuz
Netflix Tv’de Nasıl İzlerim?

Merhabalar, bu konumuzda netflix tv’den nasıl izlenir hakkında bilgi vermeye çalışacağız. 2020 yılının Mart ayında patlayan ve hızlı yayılan Korona virüsü nedeniyle evlere kapandığımızda insanlar meşguliyet, uğraşacak şeyler aradı.
Herkes ilgilendiği, farklı bir hobiye yöneldi ve arayışlara girdi.
Kimimiz akıllı televizyonlar yani Smart tv izlemeyi, kimimiz tablet, akıllı televizyonlarda kiminiz diğer cihazlarda izlemeyi tercih etmektedir.

Peki evinde akıllı televizyonu olmayanlar veya telefonu, tableti uygun olmayanlar Netlix Tv de nasıl açılır, nasıl izler bunu bizde merak edenler için sizler bu yazımızda vermeye çalışacağız.

 

Netflix TV’de Nasıl İzlenir?
İlk önce Netflix izlemek için uyumlu cihazların olması gerekmektedir. Bunun için kontrol ederek cihazınızın TV uygun olup olmadığını kontrol edelim.
Bunun için Netflix cihazınıza uygun mu? Uygunluk kontrolünü “https://devices.netflix.com/tr/” adresi üzerinden kontrol edelim.

MEDYA OYNATICILAR
Yeni nesil medya oynatıcılar ve yayın çubukları kullanıyorsanız Apple Tv, Android Tv, Chromecast gibi araçlar kullanıyorsanız izleyebilirsiniz.

AKILLI TV
Evinizde, işyerinizde Smart Tv veya diğer adıyla akıllı Tv varsa Hisense, Lg, Panasonic, Philips, Samsung, Sharp, Sony, Toshiba, Vestel uygun televizyonlar televizyon içi uygulama desteği ile izleyebilir.

OYUN KONSOLU
Elinizde oyun konsolu olarak PS3, PS4, Xbox 360, Xboxone gibi konsollar varsa Netfliz izlemek için kullanabilirsiniz.

ALICI KUTULAR
Ücretli televizyon kutuları varsa bunlarla da Netflix izlemek mümkündür.

BLU-RAY OYNATICILAR
Ev sinema sistemleri ve blu-ray oynatıcı sistemleri ile izleyebilirsiniz. LG, Panasonic, Samsung, Sony gibi tavsiye cihazlarla izlenebilir.

AKILLI TELEFONLAR VE TABLETLER
Android, Apple, Windows Phone gibi akıllı telefon ile Netflix izlemek mümkündür.

MASAÜSÜTÜ VEYA DİZÜSÜTÜ BİLGİSAYARLAR
Elinizde dizüstü veya masaüstü bilgisayar varsa bunlar üzerinden tarayıcınızı açarak veya uygulama yüklemek suretiyle izleyebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız cihazlar dışında Netflix Tv’de nasıl izlenir eğer televizyon akıllı tv değilse bunun için Android veya Apple TV cihazları kullanarak televizyonda Netflix izleyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz