Office Dosyaları’nı Google Dökümanlar’a Aktarma İşlemi!

/ 12 Kasım 2019 / 1.098 / yorumsuz
Office Dosyaları’nı Google Dökümanlar’a Aktarma İşlemi!

Bu yazımızda sizlere Microsoft Office uygulamalarında hazırladığınız belgeler, tablolar ve slaytlar web ortamında hizmet veren Google Dökümanlar uygulaması üzerinden düzenleme yapabilirsiniz. Google Dökümanlar ile dilediğiniz her yerden belgelere erişimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda da Office dosyaları Google Dökümanlara nasıl aktaracağınız konusunda yardımcı olacağız.

Belgeye dilediğiniz her yerden erişim imkanı sunulmaktadır. Bulut depolama hizmeti olan Google Drive sayesinde bu işlem kolay bir şekilde halledilecektir. Google Drive uygulamasına her türden dosya yükleme imkanı sağlamaktadır. Dosyaların önizlemesini yapmak ve web uygulamalarını açma gibi ek özellikler de yerini almaktadır. Google Drive’ı Office dosyalarını Google Dökümanlar’a aktarmak için kullanılmaktadır.

Bu işlemi gerçekleştirmek için Google Drive açıyoruz ve sol kısımda yer alan yeni butonuna basın. Dosya yükleme seçeneğine basın. Google dökümanlar kısmında açmak istediğinizi seçtikten sonra sağ altta ilerleme çubuğunun yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi sonrası dosyanın altına basın. Yüklediğiniz dosyanın seçimini yaptıktan sonra büyük ölçüde işiniz daha da kolaylaşacaktır. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz