İnternete Bağlandığınızda Bilgisayar Kasıyorsa Yapmanız Gerekenler!

/ 12 Kasım 2019 / 1.248 / yorumsuz
İnternete Bağlandığınızda Bilgisayar Kasıyorsa Yapmanız Gerekenler!

İnternete bağlandığınız zaman bilgisayar yavaşlıyor ise bu durum fazlasıyla canınızı sıkabilir. Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız bilgisayarınızın hızını ne ölçüde etkileyeceğini bilemezsiniz. İnternet bağlantısı bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olabilir. Bu yazımızda da bilgisayarın yavaşlamasına neden olan unsurları sizlerle paylaşacağız.

Windows güncellemesini indirmek için internete ihtiyaç duyulur ve internet üzerinden güncellemeler gerçekleşir. İnternet bağlantısında bu güncellemeler için otomatik güncelleme seçeneğini seçerseniz Windows otomatik indirme işlemini gerçekleştirecektir. Windows 10, düzenli bir şekilde arka planda yer alan güncellemeleri kontrol ettiği için bilgisayar internete bağlandığı zaman yavaşlama gerçekleşebilir.

Windows güncelleme yaparken sisteminizi yavaşlatabilir ve bu durumu çözmek için Windows Update ayarında olan değişikliğe gidebilirsiniz. Windows Update’nin otomatik şekilde yükseldiği güncellemeyi kapatmanız bu sorunun çözümü olabilir. Ancak güncellemeleri kapatmanız bazı güvenlik sorunlarına da yol açabilir.Bilgisayarın arama kısmında yer alan Hizmetler veya Services yazdıktan sonra karşınıza çıkan uygulamayı açın. Bu kısımda arka planda yer alan çalışma programlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu alan üzerinden de Windows Update’i bulup daha sonra çalıştırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz