Windows 10’un can sıkıcı Microsoft Office reklamları nasıl durdurulur?

/ 28 Ocak 2019 / 1.487 / yorumsuz
Windows 10’un can sıkıcı Microsoft Office reklamları nasıl durdurulur?

 

Microsoft Office reklamları nasıl durdurulur?

 

Windows 10 harika ve İşlem Merkezi bildirimleri de müthiş. Ancak Microsoft‘un yeni işletim sistemine yükselttikten kısa bir süre sonra, hiç de harika olmayan bir şey yaptığınızı göreceksiniz: Office‘i satın almanızı veya yükseltmenizi sağlayan bildirimleri, reklamları göreceksiniz ve bunlardan hiç hoşlanmazsınız.

Neyse ki, reklamları devre dışı bırakmak inanılmaz derecede basit. Tek zor kısım, nereden geldiklerini belirlemek, ama kayda değer bir şey bulduk. Suçlu, Windows 10’da önceden yüklenmiş olarak gelen yeni Get Office(ofisi satın al) uygulaması.

Get Office bildirimlerini devre dışı bırakmanın birkaç farklı yolu vardır. Uygulamada mevcut Office indirimlerinden asla yararlanmayı planlamıyorsanız, kavisli-dünya yaklaşımı işi hızlı bir şekilde yapar. Başlat menüsünün Tüm Uygulamalar listesini açmanız yeterlidir, Get Office uygulamasını sağ tıklayın ve Kaldır‘ı seçin. Silme işlemini onaylamanız istenir; Onayla ve işlem bu kadar.

Ancak, rahatsız edici reklamları işletim sisteminizden Get Office’i silmeden susturmanın başka bir yolu var. Başlat menüsünü açın ve Ayarlar> Sistem> Bildirimler ve eylemler bölümüne gidin. Bölümünde “Bu uygulamalardan gelen bildirimleri göster” bölümüne gidin ve Office uygulamasının sürgüsünü  kaydırarak off(kapalı) konuma getirin. Silmeden bu işlemde sorununuzu çözecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz