Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

/ 6 Kasım 2017 / 1.125 / yorumsuz
Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

2017 yılının en başarılı akıllı cep telefonu olacağına şimdiden kesin gözü ile bakılan Samsung Galaxy 8 serisi telefonlar şu an için kendi aralarında rekabet edecek gibi görünüyor. Samsun Galaxy Note 8 şimdiye kadar Samsung tarafından üretilen en büyük telefon olma özelliğine sahip olduğu için öne çıkarken cihazlar kesinlikle donanımsal açıdan üstün özelliklere sahip.

Galaxy Note 8 Özellikleri ve Fiyatları

İlk tanıtımı New York kentinde düzenlenen etkinlik ile yapılan Samsung Galaxy Note 8 kelimenin tam anlamı ile donanım canavarı olarak kabul ediliyor. Samsung Galaxy Note 8 Türkiye fiyatı 4 bin 999 lira olarak uygulanırken cihazın en büyük iki rakibi ise Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8 Plus olarak öne çıkıyor. Bu 3 model arasında en büyük ekrana 6,3 inç büyüklükle Samsung Galaxy Note 8 olurken Samsung Galaxy S8 + 6,2 inç ve Samsung Galaxy S8 ise 5,8 inç ekran büyüklüğü ile satışa sunuluyor. Ekran büyüklüğü açısından kıyaslandığında Samsung Galaxy Note 8 diğer iki kardeşini geride bırakmayı başarıyor.

Kamera Konusunda Da Note 8 Öne Çıkıyor

Kameralar açısından karşılaştırıldığında da her 3 cihazın ön kamerasında 8 MP kamera yer alırken arka kamera konusunda ise Note 8 arkada yer alan çift kamerası ile yine bir adım önde bulunuyor. Yine S8 ve S8+ modelinde 4 GB bellek bulunurken Note 8 ise 6 GB bellek ile satışa sunuluyor. Bataryada ise S8+ öne çıkıyor. S8+ 3500 mAh batarya ile satılırken Note 8 3300 ve S8 ise 300 mAh batarya bulunuyor.

İşletim sistemi olarak ise en yeni işletim sistemi Note 8 içinde bulunan Android 7.1.1 işletim sistemi olurken S8+ ve S8 modelinde Android 7.0 işletim sistemi kullanılıyor. Samsung tarafından her geçen gün biraz daha geliştirilen S Pen özelliğini aktif olarak kullanan kişiler için ise Samsung Galaxy Note 8 ve Samsung Galaxy S8 Plus modellerinin ikisinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Ne yazık ki Samsung Galaxy S8 S Pen özelliği bulunmuyor. Fiyat açısından kıyaslandığında ise en düşük fiyat Samsung Galaxy S8 fiyatı için talep edilen 3 bin 999 lira oluyor.

Samsung Galaxy 8 Plus fiyatı için 4 bin 449 lira talep edilirken en yüksek fiyat ise Samsung Galaxy Note 8 için talep edilen 4 bin 999 liralık fiyat oluyor. Android cihazlarda yaşanan hızlı fiyat düşüşü nedeni ile cihazı bir süre bekledikten sonra almak daha uygun fiyatlarla satın almanızı sağlayabilir. Bu nedenle hemen almak yerine birkaç ay bekledikten sonra alımda bulunmak tavsiye ediliyor. Perakende satış mağazalarının yanı sıra taksitle akıllı telefon almak isteyen kişilere yönelik olarak telefon operatörleri de satışa sunuluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.