En Çok Arızalanan 10 Akıllı Telefon

/ 11 Eylül 2018 / 2.073 / yorumsuz
En Çok Arızalanan 10 Akıllı Telefon

En Çok Arızalanan 10 Akıllı Telefon

Çeşitli testlerden geçerek tüketiciyle buluşan akıllı telefonlar, ne yazık ki kimi zaman sorun çıkartabiliyor. Ekran, batarya, hafıza, işlemci ve bellek gibi pek çok noktada problem ile karşılaşmak mümkün. Cihazın geliştirilmesinde yapılan araştırmalar ve alınan önlemler ise sorun yaşama olasılığını en aza indiriyor. Peki, tüm testlere rağmen en çok arızalanan 10 akıllı telefon neler?

Küresel çapta hakimiyet elde eden belli başlı markalar, kullanım oranlarının zirveye oturmasıyla elbette arıza sayısının da fazla olmasıyla karşılaşıyorlar. Sunulan garanti ve servis desteği, bu hataların mümkün olan en kısa sürede ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Ancak yine de zaman kaybına bağlı belirli bir mağduriyetin oluştuğu söylenebilir.

En Sık Arızalanan Telefon

Mobile Device Repair and Security Report tarafından paylaşılan bilgilere göre en sık teknik servise uğrayan akıllı telefon modeli Xiaomi Redmi 4. %9 oranında servis desteğine maruz kalan Redmi 4 modelini %6’lık pay ile Moto G (5s) Plus takip ediyor. En sık arızalanan üçüncü telefon ise Lenevo K8 Note.

Kullanım testlerinden geçen akıllı cihazlar, tüm parçalarda titizlik gerektiriyor. Olası bir üretim hatasına bağlı milyonlarca telefonun arıza yapması mümkün denilebilir. Nitekim firmalar da buna göre Ar-Ge çerçevesinde uzunca araştırmalar yapıyor. Bazı hatalar cihazların tamir görme şansını arttırıyor. Bahsi geçen modellerin yanı sıra en çok arıza yapan 10 akıllı telefon modelinin tümü şu şekilde:

Xiaomi Redmi 4

Moto G (5s) Plus

 

Lenovo K8 Note

Nokia 6

 

Samsung Galaxy S7

 

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S7 Active

Xiaomi Redmi Y1

 

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S7 Edge


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.