Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

/ 16 Ekim 2018 / 1.011 / yorumsuz
Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

Telefon Numarası Nasıl Gizlenir?

 

Bazı durumlarda telefon numaranızın arayacağınız kişi tarafından görülmesini istemeyebilirsiniz. Kişisel bilginizin doğrudan karşı tarafa verilmesini önlemek adına numaranızı gizlemeniz mümkün. Yıllardan beri uygulanabilen numara gizleme işlemi, operatör ayarları aracılığıyla uygulanabiliyor. Ancak akıllı telefon ayarlarından da numara gizlemek mümkündür. Üstelik operatör ayarlarını değiştirmeye göre çok daha kolay bir yöntem olarak belirtilebilir.

Telefon Numarasını Gizlemek

 

Eğer arayacağınız kişilerin telefon numaranızı görmelerini istemiyorsanız akıllı telefonunuzda bulunan ayarlar – telefon sekmesine gitmelisiniz. Modelden modele değişkenlik gösterebilen ayarlar sayfası, genellikle telefon sekmesi altında istediğiniz seçeneği kullanmanızı sağlıyor. Buradan numara göster özelliğini kapatmanız veya gösterme ayarına almanız yeterlidir. Akabinde numaranız gizli bir hale gelecek ve aramalarınızda karşı tarafa iletilmeyecek.

Söz konusu işlem hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda kolaylıkla uygulanabiliyor. Birkaç dokunma işlemi ile numaranızı gizlemeniz mümkün denilebilir. Bu noktada aynı işlemi tekrar uygulayana kadar numaranız karşı tarafa gösterilmeyecek. Eğer numara gizleme özelliğinden vazgeçmek isterseniz aynı sekme üzerinden tam tersi seçeneği işaretlemelisiniz.

Gizli Numarama ile Aramanız Mümkün Olmayabilir

 

Numaranızı gizlemeniz halinde belirli kişileri arayamayabilirsiniz. Bunun nedeni, o kişilerin gizli numaradan çağrı kabul etmemeleridir. Günümüzde operatörler, konuyla ilişkin hat sahibinden gerekli ayar için istek alabiliyor. Hattını gizli numaralara kapatan bir kişiyi aramanız halinde o kişinin gizli numaradan çağrı kabul etmediğine dair uyarı alacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.