Cep Telefonlarının Dezavantajları Nelerdir?

/ 3 Şubat 2020 / 1.355 / yorumsuz
Cep Telefonlarının Dezavantajları Nelerdir?

Bu günlerde kesinlikle vazgeçilmez iletişim araçları gibi görünse de, cep telefonlarının dezavantajları nelerdir? İster inanın ister inanmayın, cep telefonlarının da negatifleri var.

Cep Telefonlarının Dezavantajları Nelerdir?

Tüm cep telefonu endüstrisini tek bir sıkı pakete kümelemek tamamen adil olmasa da (örneğin akıllı telefonlar temel telefonlardan belirgin şekilde farklıdır ), çoğu cep telefonu arasında bazı ortak özellikler vardır. Bu yüzden cep telefonlarının dezavantajlarını sorduğunuzda, benzer bir dizi olası cevapla karşılaşacaksınız.

Hiç Bitmeyen Kesintiler

Birçok kişi önemli bir iş toplantısında olma deneyimine sahipti, sadece birinin cep telefonunun gelen bir çağrı, e-posta veya sosyal medya bildirimi ile çalmaya başlaması için. Böyle bir şey olduğunda çok sinir bozucu ve sinir bozucu olabilir. Aynı şey sinema salonlarında, aile toplantılarında ve evet, hatta düğünlerde çalan cep telefonları için de söylenebilir.

Cep telefonları iletişim için sürekli bir yol sağladığı için, en elverişsiz zamanlarda, en rahatsız edici koşullar altında kesintiye uğrayabilirler. Bunun kısa bildirimin kendisiyle bile durmadığı ortaya çıkıyor, çünkü bu da üretkenlik üzerinde potansiyel bir kalıcı etki bırakabilir .

Bir çalışma, deneklerin bir metin bildirimi veya gelen çağrı sırasında kesintiye uğradıklarında, odaklanmış bir görevin zayıf performans gösterdiğini; çağrıyı almasalar bile konsantrasyonu bozdu.

Dikkat dağıtan Sürücüler

Bu sürekli iletişim biçimi nedeniyle, insanlar ayrıca direksiyonun arkasındayken iletişim kurmaya zorlanırlar. Sürüş güvenliği ve cep telefonlarını çevreleyen pek çok sorun var ve bu yüzden Kaliforniya cep telefonu yasası getirildi.

Göre Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), dokuz hakkında insanlar dalgın sürücü yol açtığı olaylarda ABD’de her gün öldürülür. Bu, günde 1000’den fazla yaralanmaya ek olarak.

British Columbia Kanada eyaletinde, daha fazla insan öldürüldü nedeniyle şaşırmış sürüş daha Alkollü araç . Çoğu kişi direksiyonun arkasında bir cep telefonu kullanmanın tehlikeli olduğunu kabul etse de, 10 sürücünün yaklaşık dördü telefonlarını seyahatlerin en az yüzde 10’unda kullandıklarını söylüyor.

Kişisel Temas Üzerindeki Olumsuz Etki

Stereotip, sosyal medya ve mobil mesajlaşma uygulamalarıyla tamamen meşgul olmak yerine, yemek masasında bir genci aile zamanıyla tamamen ilgisiz olarak tasvir ediyor. Bu aynı zamanda okulda bir problemdir . Cep telefonları insan temasının dinamiklerini insanlıktan çıkarabilir. Bazı insanlar, gerçek zamanlı olarak nasıl etkileşime gireceklerini bilmeyebilir, iyi zamanlanmış bir metnin güvenliğini ve rahatlığını tercih edebilir.

Hiç bitmeyen kesintilere geri dönecek olursak, cep telefonları da iş toplantılarında, gündelik gezilerde ve diğer buluşmalarda kişisel temastan uzaklaşabilir. İnsanlar yüz yüze görüştüklerinde bile yüzlerini telefonlarına gömmeye eğilimlidirler. Göre MIT sosyolog Sherry Turkle , Amerikalıların yüzde 89’u, son sosyal etkileşim ve konuşma üzerinde zararlı bir etkisi vardı 82’si söz hakkından sırasında telefonlarını çıkardı.

Cep telefonları , kadınların yüzde 75’i ile bu ilişkilerin “ilişkilerini mahvettiğini” ve “aşk hayatlarına müdahale ettiğini” belirten romantik ilişkilerin samimiyetinden ve bağlantılarından uzaklaşıyor . Bir Baylor Üniversitesi çalışmasına katılanların yaklaşık yarısı, ortaklarının şirketlerinde telefonlarını kullandığını veya dikkatini dağıttığını ve yaklaşık dörtte birinin bunun “ilişkilerinde çatışmaya neden olduğunu” söyledi. Sonuç olarak, insanlar eşlerinin telefonunu kıskanabilirler .

Sağlık etkileri

Her ne kadar cep telefonu kuleleri tehlikeler resmen teyit ya yalanlandı edilmemiştir, doğru noktaları dair bazı kanıtlar kesinlikle yoktur tümörler cep telefonları neden . Cep telefonlarının dezavantajlarını düşündüğünüzde, belki de en büyük olumsuz etkisi cep telefonlarının bir kişinin sağlığı üzerindeki etkileri olabilir.

Cep telefonu kulelerine yakınlık ile ilişkili olumsuz sağlık etkileri arasında DNA hasarı, uykusuzluk, göz kanseri, infertilite, kalp problemleri ve kronik yorgunluk vardır.

Üniversite öğrencileri söz konusu olduğunda, yüzde 90’ı telefonlarının yanında veya yanında uyurken, yüzde 70’i yeterli uyku alamadığını, yüzde 50’si ise gün içinde yorgun hissettiklerini söylüyor. Cep telefonları melatonini bastırabilir , beyni uyarır (dinlenmesine izin vermek yerine) ve uyku miktarına ve kalitesine zarar verebilir .

Dipsiz Para Çukuru

Cep telefonları da bir moda biçimi haline geldiği gibi bir işlev biçimi haline gelmiştir. Birçok meraklısı ve sıradan insanlar, cep telefonlarını yılda bir veya daha fazla sıklıkta “sık sık” yükseltmeye mecbur hissediyorlar. Bir olduğunda yeni iPhone , insanlar cihazda yukarı 1.000 $ harcamayı blok etrafında hizaya.

Bu meraklılar önümüzdeki ay farklı bir telefonun yanı sıra onunla birlikte gelebilecek tüm aksesuarları ve çevre birimlerini isteyecekler. Cep telefonları çok pahalı bir hobi olabilir, özellikle de her iki veya üç yılda bir daha sık yükseltilirse. Time için bir yazar , iPhone’da 10 yıl boyunca atlamak için 20.000 ila 30.000 dolar tasarruf ettiğini söyledi.

Cep telefonu faturaları da büyümeye devam ediyor. Amerikalıların yaklaşık beşte üçü ayda 100 dolardan fazla harcıyor ve yüzde 21’i telefon faturalarına bakkaldan daha fazla harcıyor.

 

Gizlilik ve İzleme Kaygıları

Bir akıllı telefonun en kullanışlı öğelerinden biri, yakın bölgenizdeki mağazalar ve hizmetler hakkında bilgi verebilmesidir. Bunun dezavantajı, konumunuzun telefon GPS ve diğer uygulamalar aracılığıyla her zaman izleniyor olmasıdır. İzlenebileceğiniz diğer bir yaygın yol, mağazalarda ücretsiz wi-fi kullanmaktır. Kuponun ve fırsatların aranması için bu mağazanın uygulamasını kullanmanıza izin vermek için wi-fi’ye sahip olmak uygun görünebilir, ancak aynı sistemin mağazada nerede alışveriş yaptığınız, satın aldığınız ürün ve diğer şeyler hakkında mağaza verilerini verebileceğini de anlayabilirsiniz. hareket kalıpları. Telefonunuzun kamerası ve mikrofonu bile, alışveriş yapanların profilleri oluşturmak için veri sağlayabilir ve ayrıca saldırıya uğramış olabilir.

Çoğu akıllı telefon kullanıcısı, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayar kullanıcılarının yaptığı gibi virüs ve kötü amaçlı yazılım koruma uygulamalarını kullanmadığı için, telefonlarını bilgisayar korsanları ve gizliliğinizi istila etmek isteyen diğerleri için açık bir yem haline getirir. Google Play ve Apple mağazalarının “güvenli” seçenekler olmayabilecek ve telefonunuzu ve verilerinizi kötü amaçlı yazılım bulaşmalarına açık hale getirebilecek üçüncü taraf uygulamalarla dolu olduğunu da ekleyin. ABD hükümet yetkilileri ayrıca , ABD’de casusluk yaptığı bilinen Çin şirketleri tarafından yapılan telefonlarla ilgili endişelerini dile getirdiler ve bu telefonların verilerinizin uluslararası ajanlar tarafından saldırıya uğraması için yerleşik yollara sahip olma potansiyeli var.

Akıllı telefon kullanıcıları bile, gizliliklerinin uygun bir emir olmadan kolluk kuvvetleri tarafından istila edilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdiler. 2018 yılında Yüksek Mahkeme , polis teşkilatlarının araba aramak veya izinsiz bir kullanıcının telefonundan geçmek için cep telefonu verisi ve GPS ekipmanı kullanmadan önce arama emri alması gerektiğine hükmetti.

Çocuklarda Ruh Sağlığının Etkileri

Çocuklarla ve ergenlerle çalışan davranışçı bilim adamları, akıllı telefon kullanımının genç kullanıcılar arasında daha agresif, aşırı iletişim biçimlerini desteklediğini bulmuşlardır. Sosyal medyada iletişim kurmak tüm hayatınız boyunca büyüdüğünüz bir şeyse, katılmadığınız kişilere olumsuz yanıt vermek ve zorbalık ve diğer sert taktikleri kullanmak ikinci doğa haline gelir. Diyor klinik ve geliştirme psikolog Dr. Donna Wick , “Onları [çocuklar] öğretmek için umut onlar ilişkiyi tehlikeye atmadan katılmıyorum, ancak sosyal medyanın ön onları is daha ekstrem ve ilişkiyi tehlikeye yollarla katılmıyorum yapmak öğretme olduğunu Tam olarak olmasını istemediğin şey bu. ”

Araştırmalar, akıllı telefonlarına bağımlı olan gençlerin daha yüksek düzeyde kaygı, depresyon, hafıza kaybı, odaklanamama, dürtüsel davranış, uykusuzluk ve yaratıcılığı ifade etme güçlükleri olduğunu buldu. Bazı çalışmalar, ergenler arasında aşırı cep telefonu kullanımının , nörotransmitter GABA seviyelerini artırarak ve beyni aktive etmek için gerekli olan diğer önemli nörotransmitterleri azaltarak beyinlerini değiştirdiğini bulmuştur . Cep telefonlarını çok sık kullananlar arasında gri maddenin daraldığı da bulunmuştur. Bununla birlikte, bu rahatsız edici olsa da, araştırmacılar, akıllı telefon kullanımı bilişsel terapi yoluyla geri ölçeklendirildiyse, bu biyolojik değişikliklerin geri dönüşümlü olduğunu belirtti.

 

Cep Telefonları Hepsi Kötü Değil

Ortalama Amerikan telefonlarında her gün ortalama iki ila dört saat harcayarak , cep telefonlarının dezavantajlarını dikkate almak önemlidir. Aynı zamanda, cep telefonu endüstrisini böyle olumsuz bir hava altında boyamak haksızlık olur. Bu cihazlar, onları kullananlara büyük bir kolaylık ve güvenlik sağlar ve işçilerin üretkenliğini de önemli ölçüde artırabilir. Cep telefonları hakkında ne düşünüyorsunuz, açık olan bir şey var. Kalmak için buradalar ve günlük hayatta çok önemli bir rol oynamaya devam edecekler.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz