Telefonlarda Bulunan Gereksiz Fotoğrafları Toplu Silme İşlemi

/ 23 Eylül 2019 / 2.286 / yorumsuz
Telefonlarda Bulunan Gereksiz Fotoğrafları Toplu Silme İşlemi

Bu yazımızda akıllı telefonlarda yer alan gereksiz fotoğrafları toplu bir şekilde nasıl sileceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Akıllı telefonu bir süre kullandıktan sonra gelen fotoğraflar, videolar ya da çektiğiniz fotoğraf ve videolar hafızanızı doldurabilir. Fotoğraf çekmek istediğiniz zaman yetersiz hafıza diye uyarı alırsınız. Eğer bu tarz bir sorunla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey galeride yer alan fotoğrafları silmek olacaktır.

Telefonunuzda ayrı bir depolama sistemi yoksa gerekli ya da gereksiz olan tüm fotoğraf ve videolar galerinizde yerini alır. Galeride yer alan gereksiz fotoğrafları sildiğiniz zaman belleğinizde yer açılacaktır. WhatsApp uygulaması kullanıyorsanız ve birçok gruba dâhilseniz gereksiz fotoğraflar galerinizde doluşabilir. Bu fotoğrafları tek tek silmek büyük bir eziyet olarak görülebilir. Bu noktada devreye gereksiz fotoğrafları toplu bir şekilde silme işlemi giriyor.

Yukarıda yer alan probleme çözüm olarak Duplicate Photo Remover uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde gereksiz fotoğraf yığınlarından kurtulmuş olursunuz. bu uygulamadaki amaç galerinizde yer alan içerikle baştan aşağı taramaktır. Çekilen fotoğraflar arasından aynı olan resimleri belirleyip kullanıcılara iki seçenek sunuyor. İsteğe göre aynı olan fotoğrafları seçip silme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer daha da fazla yer açılmasını istiyorsanız galerinize girip gereksiz olan fotoğrafların üzerine basılı tutun çoğun seçtikten sonra sil tuşuna basın ve gereksiz olan fotoğrafları ortadan kaldırmış olursunuz. Ayrıca bazı cihazlarda son silinenler alanı da vardır bu alan üzerinden de fotoğraflarınızı silmeniz halinde galerinizde yer açılacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.