Android’de bildirim sesi değiştirme?

/ 1 Kasım 2019 / 879 / yorumsuz
Android’de bildirim sesi değiştirme?

Bugün sizlere android işlemcili kullandığınız cep telefonlarınızın bildirim seslerini nasıl değiştireceğiniz hakkında bilgi vereceğim. Kullandığınız telefonda zil sesi yada bildirim sesleri hoşunuza gitmiyor mu?

Bu işlemi nasıl yapacağınız hakkında şu adımları izleyebiliriz. Telefonunuzun sürümü ne olursa olsun bu işlemi yapabilirsiniz. Zil seslerini yada bildirim seslerini rahatça değiştirebilirsiniz. Bu işlem için yapmanız gereken telefonunuzun ayarlar kısmına girin ve ses bildirim bölümüne tıklayarak geçiş yapın.

Geçiş yaptığınızda en alt tarafa inin ve daha fazla seçeneği seçerek devam edin. Açılan sayfada ise yapmanız gereken bildirim sesi seçeneğini göreceksiniz. O seçeneği seçip bir diğer sayfayı takip edin. Açılan sayfada karşınıza bildirim sesleri seçeneği çıkacak. İçerisinde birden fazla ses olan seçenekte sesleri dinleyerek istediğinizi seçin ve ön dinlemesini yaparak karar verin. Sesi dinleyip karar verdikten sonra sağ alt köşede bulunan tamam seçeneğine tıklayarak bildirim sesinizi oluşturun ve pencereyi kapatın. Bundan sonra seçtiğiniz bildirim sesini duyacaksınız dır.

Aklınıza takılan soru ve görüşlerinizi bizlere yorum kısmından ulaştırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.