WhatsApp Bildirim Sesi Değiştirme

/ 5 Nisan 2019 / 819 / yorumsuz
WhatsApp Bildirim Sesi Değiştirme

WhatsApp üzerinden mesaj geldiği zaman bildirim sesi size klasik geliyorsa değiştirebilirsiniz. Eğer siz de bildirim sesinizi değiştirmek istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp Bildirim Sesini Değiştirme

Cihazınız işletim sistemi olarak Android ya da iOS olabilir fakat WhatsApp üzerinden ayarlar kısmı aynı olduğu için farklılık yaşamazsınız.

  • İlk olarak WhatsApp’a giriyoruz ve ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Ardından bildirimler alanına geçiyoruz.
  • Mesaj bildirimi bölümüne tıklıyoruz.
  • Ses alanına geçiyoruz
  • Bu alanda bulunan ses tonları arasından yeni bildirim sesinizi seçebilirsiniz.
  • İstediğiniz bildirim sesini seçtikten sonra kaydet butonuna tıklayın.

Yukarıda olan adımları takip ederek bildirim sesinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’ın özelliklerinden biri de kişiye özel bildirim ses tonunu ayarlayabilirsiniz. Eğer siz de özel olarak istediğiniz kişiden mesaj geldiği zaman bildirim sesinin diğerlerinden farklı olmasını istiyorsanız bu işlemden bahsedeceğiz.

WhatsApp Kişiye Özel Bildirim Ayarı

Kişiye özel bildirim ayarı yapmak istiyorsanız ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın. Ardından X kişinin bildirimini özel olarak ayarlamak istiyorsanız X kişinin mesajlarına tıklayın. Daha sonra üst kısımda bulunan kişiyi görüntüle alanına basın. Kişiyi görüntüle dediğiniz zaman kişinin profilinin altında özel bildirimler alanı yer alacaktır. Özel bildirimler alanını etkin hale getirerek, kişiye özel bildirim sesi seçtikten sonra x kişisinden gelen bildirim sesiniz farklı olur. Diğer kişilerden gelen mesaj bildirimi ise aynı olur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.