WhatsApp depolama alanınızla ilgili sizi sürekli uyarıyor mu?

/ 2 Aralık 2018 / 528 / yorumsuz
WhatsApp depolama alanınızla ilgili sizi sürekli uyarıyor mu?

 

WhatsApp Fotoğraf kaydetme nasıl durdurulur?

 

WhatsApp, akıllı telefon kullanıcıları ile popüler hale geldi, çünkü resimleri, videoları ve metin mesajlarını göndermek ve hatta yurt dışında bile arama yapmak tamamen ücretsiz fakat otomatik olarak fotoğraf ve diğer medyaları indiriyor, veri ödeneğinizi zorluyor ve depolama alanınızı tıkıyor.

Aşağıda bu sorunların her birini Android için ele alacağız (İşlem iPhone için çok benzerdir).

WhatsApp’ta Fotoğraf ve Video İndirme Nasıl Durdurulur?

 

WhatsApp uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı’nı seçin.

Medya otomatik indirme altında üç seçenek görmelisiniz: Mobil veri kullanırken, Wi-Fi’ye bağlandığında ve dolaşımda iken. Bu seçeneklerin her birine dokunun, tüm seçeneklerin seçimini kaldırın, ardından Tamam’a dokunun.

WhatsApp depolama alanınızı boşaltma

 

Telefonun depolama alanı tükendiğini bilmeden önce, hizmetin üzerinde fotoğraf ve video göndermek ücretsizdir. Yukarıdaki adımı takip ederek, tüm medya otomatik indirme işlemlerini durdurmanız ve yalnızca istediğiniz dosyaları indirmeyi seçmeniz gerekir.

Saklamak istemediğiniz bir şeyi hemen indirmeniz için bir kural belirlemeniz mantıklıdır, ancak bazı şeylerin muhtemelen elden çıktığından ve WhatsApp’ın telefonunuzda büyük miktarda depolama alanı kullandığından şüpheleniyoruz. Neyse ki, depolama alanınızı yönetmek artık çok daha kolay.

WhatsApp uygulamasını başlatın, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı> Depolama Alanı Kullanımı’nı seçin.

Söz konusu kişiyle yaptığınız görüşmenin ne kadar depolama alanı olduğunu görmek için burada listelenen her bir kişiye, artı alanın ne kadarının tükendiğine bakın.

Bazı çöpleri hızlıca temizlemek ve biraz yer açmak için ekranın altındaki Mesajları Yönet’i tıklayın. Depolanan bu veri türlerini otomatik olarak seçer ve daha sonra bunları kaldırmak için Alttaki Mesajları Temizle’ye tıklayabilirsiniz.

Eğer saklamak istediğiniz bir şey varsa, ilk önce yedekleyin veya başka bir alana kaydedin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.