WhatsApp Depolaması Nasıl Yönetilir?

/ 5 Aralık 2020 / 4.140 / yorumsuz
WhatsApp Depolaması Nasıl Yönetilir?

2 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan WhatsApp, ezici bir çoğunlukla gezegendeki en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme biçiminde önemli bir güvenlik avantajı olmasına rağmen, Messenger’daki Facebook’un sahip olduğu başka bir uygulamadan yaklaşık 700 milyon daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

İhtiyaç duymadığınız fazladan veriyi saklamanıza engel olmak için WhatsApp, kısa süre önce yerleşik depolama yönetimi aracını yeniledi. Artık ihtiyacınız olmayan dosyaları hızlı bir şekilde tanımlayıp silmenizi çok daha kolay hale getiriyor.

Whatsapp depolaması nasıl yönetilir?
WhatsApp’ın iOS veya Android’de en son sürüme güncellendiğinden emin olun ve ardından açın.
Ekranınızın üst kısmında ‘Depolama alanı dolmak üzere’ yazan bir mesaj görürseniz ona dokunun. Aksi takdirde, sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun ve ‘Ayarlar’ı seçin.
-‘Depolama ve Veriler’e dokunun.
-‘Depolamayı yönet’e dokunun.

Artık ne kadar veri kullandığınızın yanı sıra en çok yer kaplayan sohbetler hakkında bir genel bakış görmelisiniz. En büyük dosyaları görmek için herhangi bir sohbete dokunun
Oradan, silmek istediğiniz her dosyaya dokunun veya tümünü seç düğmesini seçin
Bunları cihazınızdan kaldırmak için çöp kutusu simgesine dokunun


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz