WhatsApp eski mesajları geri getirme nasıl yapılır?

/ 26 Ağustos 2020 / 5.290 / yorumsuz
WhatsApp eski mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Eski mesajlarınızı uygulamalarda tutmak elbette mantıklı duruyor. Ancak yeni telefon aldığınız zaman bu mesajları tekrar görmek istediğinizde göremiyorsanız bazı çözümler mevcut. İşte detaylar…

WhatsApp, belli bir müddet eski mesajlarınızı görmenize izin verecektir. Ancak bir müddet sonrasını görmeniz pek mümkün olmayacaktır. Bunun için yedekleme yapmanız ve daha sonra yedekten geri getirmeniz şart.

1. Google Drive Yedekleme

Sizlerde aynı telefon numarasını kullanıyorsanız ve WhatsApp sohbetlerinizi Google Drive ile yedeklemişseniz aşağıdaki işlemler ile beraber mesajları geri getirebilirsiniz.

  1. WhatsApp uygulamasını telefonunuza yükleyin.
  2. Başlatın ve telefon numaranızı girin. Kodu girerek doğrulayın.
  3. Önceki mesajlarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Drive’dan geri yüklemeniz istenecektir. Bu işlemi tamamlamak için Geri Yükle’yi seçin.
  4. Geri yüklemenin bitmesini bekleyin ve ardından İleri’ye dokunun.

Uygulama başlatıldıktan sonra, sohbetlerinizi ekranda göreceksiniz. Sırada paylaşılan medyanız var ve yakında ona erişebileceksiniz.

2. Yerel Yedekleme ( Telefon hafızası- kart okuyucu)

Yeni bir telefon aldığınızda, telefon yedeğiniz eski telefonunuzda kalacaktır. Bunun için telefonda Android klasörü içerisinde WhatsApp klasörünü yeni telefona SD kart gibi yardımcı taşıyıcılar ile kopyalayıp atmanız gerekiyor. İşte size daha açık madde madde kurtarma işlemi.

  1. Dosya yöneticisini açın.
  2. Bu uygulama aracılığıyla bir WhatsApp / Veritabanları klasörü bulun. Hem SD kartınızı hem de dahili depolamanızı kontrol edin.
  3. Kurtarmak istediğiniz dosyayı bulduğunuzda, msgstore.db.crypt12 olarak yeniden adlandırın.
  4. WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan silin ve tekrar kurun.
  5. Tekrar açtığınızda, Geri Yükle’yi seçin ve sohbetlerin ve medyanın alınmasını bekleyin.

Hepsi bu kadar. Yorum kısmından soru sorarak cevap alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.