Whatsapp İki Adımda Doğrulama Ne İşe Yarar

/ 29 Ekim 2017 / 5.993 / 1 Yorum
Whatsapp İki Adımda Doğrulama Ne İşe Yarar

Whatsapp İki Adımlı Doğrulama Nedir? Ne İşe Yarar?

WhatsApp’ın güvenlik adına attığı önemli adımlardan olan, iki aşamalı doğrulamayı bilmeyen, kullanmayan birçok kullanıcı mevcut. WhatsApp bu özellik ile kullanıcılarına iki farklı şekilde güvenlilik olanağı sunuyor.

Milyonlarca kullanıcının gözde mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, sürekli kendini güncellemesi ve yenilemesiyle ile kullanıcılara sürekli yeni özellikleri sunuyor. Fakat birçok kullanıcı güvenlik açısından bazen tedirgin olabiliyor. Ve WhatsApp harici uygulamalar ile mesajlarını ve güvenliğini koruma altına almak istiyor.

Aslında çok da yeni olmayan özellik, kullanıcılar arasında son zamanlarda tanınıyor ve yayılıyor. Daha önce kullanıcılar WhatsApp uygulamasını şifrelemek için farklı harici uygulamalara gerek duyuyordu. Aslında WhatsApp bu fırsatı kullanıcılarına “İki adımlı doğrulama” adı altında sunuyor.

Bu özelliğin sundukları arasında, özel paylaşımların görülmemesi ya da ticari bilgilerin erişime engellenmesi gibi imkanların yanı sıra, WhatsApp uygulamasının yeniden kurulması takdirinde de bir güvenlik imkanı sunuyor. İki adımlı doğrulama özelliğinin size sunduğu şifre seçeneği olmadığı sürece WhatsApp’ın ayarlarına ve mesajlarına erişim kısıtlaması getiriliyor.

Telefonunuzun ayarlar kısmından, uygulamanın ayarlarına erişip iki adımlı doğrulama kısmını seçiyorsunuz. Belirlediğiniz altı haneli şifre, telefonu her yeniden açtığınızda veya uygulamaya girmek istediğinizde size soruluyor. Bunun haricinde olarak da uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi halinde şifre size tekrardan soruluyor. Güvenlik özelliğini etkinleştirirken verdiğiniz e-mail adresi sayesinde, şifrenizi unuttuğunuz takdirde yenileyebiliyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Whatsapp İki Adımda Doğrulama Ne İşe Yarar (1 Yorum)

  1. Benim wsap kodu geliyor zaman gelecek çubuk gelsin kodu istiyorum Hatice soyal kodu istiyorum kodu geliyor zaman zaman geliyor gelecek çubuk gelsin kodu istiyorum kodu açıyorum