Android sistem nasıl hızlandırılır?

/ 30 Kasım 2018 / 518 / yorumsuz
Android sistem nasıl hızlandırılır?

 

Android cihazlarda sistemi hızlandırma yöntemleri

 

Android, performansı ve kullanıcı dostu tasarımı sayesinde dünyanın en çok kullanılan platformlarından biridir, ancak yazılım veya donanım kalitesinden bağımsız olarak, bir cihaz bir süre sonra yavaşlamaya başlayacaktır. Android akıllı telefonunuza veya tabletinize yaşamı nasıl geri enjekte edeceğinizi göstereceğiz.

Başlamadan önce, yavaş bir Android cihazını içeren her durum farklı olacak, bu yüzden işleri hızlandırabileceğiniz birkaç yolu ele alacağız. Hepsini ya da sizin için geçerli olanları deneyebilirsiniz.

1. Android cihazınızı neyin yavaşlattığını öğrenin!

 

Aşağıdaki adımlara atlayabilirsiniz, ancak Android cihazınızda kaynakları neyin üstlendiğini tam olarak nasıl göreceğinizi size göstereceğiz. Bu, temizlemeyi mümkün olduğunca verimli hale getirmek için telefonunuzu neyin yavaşlattığı tam olarak ne olduğu konusunda size bir fikir verecektir.

Trepn Profiler Qualcomm’un kendisi tarafından üretilir. Eğer CPU gerçek zamanlı kullanımını, veri / wifi için ağ trafiğini anlık görmenizi sağlayacak ve GPU ve RAM üzerinde sizi neyin yavaşlattığı hakkında bilgi verecektir.

Uygulama mağazasına gidin ve uygulamayı indirin, çalıştırın ve telefonunuzu tam olarak  neyin yavaşlattığına bir göz atın.

2. Kullanılmayan uygulamaları silin!

 

Yavaş bir Android akıllı telefonun veya tabletin yaygın bir nedeni, uygulamayı muhtemelen bir gazla indirdiğiniz ve aslında kullanmadığınız bir uygulamadır. Bir PC gibi, Android cihazınız uygulamalarla doldurursanız yavaşlar.

Başlangıç ​​önerimiz, yüklü tüm uygulamalarınızı gözden geçirip biraz yer açmak için kullanmadığınız ürünleri seçmektir. Ana ekrandan simgeyi kaldırmak yerine onları tamamen kaldırmayı unutmayın.

3. Medyadan kurtulun!

 

Android akıllı telefonda veya tablette bakmanız gereken sonraki şey medyadır. Uygulamaların kolayca çok fazla yer kaplaması gibi müzik, fotoğraf ve videolar da aynı şeyi yapar. Düzenli olarak 4K video çekiyorsanız veya müzik kitaplığınızın tamamını cihazınızda saklıyorsanız yavaşlama sorununa sebebiyet veriyor olabilirsiniz.

Android cihazınızı hızlandırmak, sahip olduğunuz tüm ortamlarda gezinmek ve daha fazla alan yaratmak için yapabileceğiniz tek işlem her şeyden kurtulmak. Bunu şöyle yapabilirsiniz gereksiz olanları silmek ve başka bir alanda saklamak çözüm olabilir.

4. Widget’ları kaldırın!

 

Widget’lar Android’in harika bir özelliğidir, ancak yalnızca bir simgeyi görüntülemeye kıyasla daha fazla işlem gücü alırlar.

Ana menüde bir çok Widget kullanıyorsanız, fazla kullanmadığınızı silmek Android cihazınızda ki yükü hafifletir ve hızlandırmaya yardımcı olur.

5. RAM’inizi bir uygulama yöneticisi ile temizleyin!

 

Android, akıllıca kullanılmayan bir belleğe ihtiyaç duyuyorsa uygulamaları otomatik olarak kapatır, ancak arka planda neler olup bittiğine dair bir kullanıcı etkisine sahip olabilirsiniz. Yeni başlayanlar için, son uygulamaları açabilir ve ekrandan kaydırarak kullanmayacağınız her şeyi temizleyebilirsiniz.

Ayrıca, ayarlara girebilir ve neyin kullandığını görebilirsiniz. ayarlara gidin> uygulamalar> çalışıyor. Bu, cihazınıza bağlı olarak farklı olabilir, bu yüzden bir uygulama yöneticisi veya akıllı yönetici arayın. Hafızayı veya ön belleği kullanan uygulamalar mutlaka kötü değildir, bir uygulamayı her açtığınızda her şeyi yüklemekten kaçınmak için işler böyle yapılır.

Ancak, Android cihazınızı bir uygulamayı durdurarak veya hafızayı tamamen temizleyerek hızlandırabilirsiniz. Uygulama yönetimi için Android’de yerleşik araçlar olmasına rağmen, Advanced Task Killer gibi Play Store’dan indirebileceğiniz bazı uygulamalar vardır.

6. Yeniden başlatın!

 

Bu klasik ve eski moda yöntem fakat bazen çok iyi bir yöntemdir. Cihazınızı yeniden başlattığınızda, bazı şeylerin en azından bir süre yavaş kalması durumunda size yardımcı olacaktır. Cihaz sorunu kısaca açıklarsa, daha büyük bir eylem yapmanız gerekir.

7. Fabrika ayarlarına sıfırlayın!

 

Her şey başarısız olursa, cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini denemenizi öneririz. İdeal değil, ancak Android cihazınızın neden bu kadar yavaş olduğunu anlayamazsanız, temiz bir sayfa listesi ihtiyacınız olan şey olabilir. Uygulamaları ve benzerlerini yeniden indirmeniz ve sonsuza dek kaybolmasını istemediğiniz fotoğraf gibi verileri yedekleme yaptığınızdan emin olmanız gerekir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.