Xiaomi Ürün Doğrulama

/ 12 Nisan 2021 / 1.150 / yorumsuz
Xiaomi Ürün Doğrulama

Günümüzde sahte cep telefonları çok fazla piyasada olduğundan, aldığımız telefonun sahte mi gerçek mi olduğunu anlamakta zor oldu. Biz size bu yazımızda Xiaomi markasının orijinal olup olmadığını nasıl anlayacağınızı anlattık.

Xiaomi Garanti Sorgulama ve Orijinallik Kontrolü Nasıl Yapılır? Sahte  Telefon Nasıl Anlaşılır? – MIUI Türkiye

İnternette yazan ürünler hakkında Türkiye garanti yazısını görmüşsünüzdür. Bu ürünler Türkiye garantili olandır ve önemli olanda budur. Cihazların orijinal olup olmadığını anlamak için IMEI sorgulaması yapmamız gerekir.
Bunun için *#06# kodunu telefonun klavye kısmına yazarak sorgulama yapıyoruz. Telefonunuz çift hatlı ile SİM 1, SİM 2 ve ürün numarası görünecektir. Bu sim numaralarında yazan IMEI numarasını “https://www.mi.com/global/verify/#/en/tab/imei” adresi üzerinden doğrulayacağız.

Bu sitede ürünün orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer cihaz yeşil renkli doğrulama rozeti ile birlikte görüntüleniyorsa, ürün gerçek bir üründür. Farklı bir yazı mevcutsa bu ürün sahtedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz