Yandex Çevrimdışı Navigasyon Özelliği

/ 16 Aralık 2017 / 767 / yorumsuz
Yandex Çevrimdışı Navigasyon Özelliği

Yandex Çevrimdışı Navigasyon Özelliği

Yandex Navigasyon kullanıcılarının uzun zamandır hayalini kurduğu çevrimdışı navigasyon özelliği sonunda kullanıma sunuldu. Kullanıcılar, mobil cihazlarında internet bağlantısı olmasa bile navigasyon özelliğini kullanabilecek.

Anketlerde Bir Numaraydı

Yandex tarafından yapılan kullanıcı anketlerinde en çok istenen özellik “çevrimdışı navigasyon” özelliğiydi. Yandex, kullanıcıların isteğine dönüş yaparak çevrimdışı modundayken de navigasyon özelliğinden faydalanabilme imkanını sundu. Kullanıcıların mobil cihazlarında internet bağlantısı bulunmasa dahi arama yapabilme, rota oluşturabilme ve sesli yönlendirmeden yararlanabilme imkanı sunulacak.

Haritaları İndirmek Gerekiyor

Yandex Navigasyon’u çevrimdışı olarak kullanmak isteyen kullanıcıların, ilgili şehirlerin haritalarını mobil cihazlarına indirmiş olmaları gerekiyor. Uygulama menüsünde yer alan Haritaları İndir kısayolu ile haritaları kolay bir şekilde indirmek mümkün hale geldi. Haritanın arka planda otomatik bir şekilde güncellenmesi, çevrimdışı kullanımlarda daha iyi bir deneyim yaşamak için önemli oluyor. Haritanın en güncel halde kalması, yeni yapılan ve değişen yolların haritada güncel durumda bulunması için Ayarlar kısmından Haritaların Güncellenmesi seçeneğinin Otomatik olarak ayarlanması tavsiye ediliyor. Ayrıca haritaları sadece Wi-Fi’a bağlı iken güncelleme seçeneği de ayarlarda yer alıyor.

Kullanıcılar, çevrimiçi oluşturulan rotada giderken internetini kaybettiği zaman internete bağlı olunan son durumdaki bilgiler kullanılıyor ve kullanıcılar kesintisiz bir şekilde rotaya devam ediyor. Klasik, trafik bilgisi içeren bir rotadan çıkıldığı zaman ise çevrimdışı rota “Rota yeniden oluşturuldu” ifadesi ile oluşuyor ve mavi renk ile belirtiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.