Youtube arka planda çalma 2018

/ 13 Temmuz 2018 / 12.694 / 1 Yorum
Youtube arka planda çalma 2018

Youtube arka planda çalma 2018

YouTube’da Android için en sinir bozucu kısıtlamalardan biri, izlediğiniz veya başka bir ekrana gittiğinizde veya cihazınızda başka bir uygulama açtığınızda dinlediğiniz videoyu otomatik olarak duraklatmasıdır. Ama bunun etrafında yollar var. YouTube’u arka planda nasıl çalacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Google, YouTube’u belirli bir şekilde izlememizi (belki de bizi değerli reklam alanlarına odaklamamızı sağlamak için) isteyebilir, ancak bu kısıtlamayı engellemek, tarayıcı hileleri veya uygulamaları aracılığıyla çok zor değildir. YouTube’un arka planda nasıl oynatılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Youtube arka planda çalma Ücretsiz çözüm

En kolay ve en uygun maliyetli çözüm, YouTube uygulaması yerine FireFox veya Chrome tarayıcısını kullanmaktır. Bu tarayıcı, ekranınız kapalıyken veya cihazınızda başka bir şey yaparken seçtiğiniz videoyu dinlemeye devam etmenizi sağlayacaktır.

Bunu denediğinizde YouTube uygulama açılışını otomatik olarak bulursanız, sağ üstteki üç noktalı menüye gidin ve “Masaüstü sitesi iste” kutusunu işaretleyin.

FireFox’u aşağıda indirebilirsiniz. Bundan daha fazla özellik istiyorsanız, okumaya devam edin.

Firefox Browser

 

YouTube Premium / YouTube Müzik Premium

YouTube‘u arka planda oynatmanın bir yolu, ayda 11,99 ABD doları tutarında bir maliyete sahip bir YouTube Premium aboneliği satın almaktır. Ya da müzik, ilgilendiğiniz her şey varsa, 9.99 $ için bir YouTube Müzik Premium hesabı alabilirsiniz .

Bu hizmetler, farklı uygulamalar açtığınızda veya ekranı kapatarak videonuzun arka planda oynatılmasını sağlayan ‘Arka Planda Oynat‘ özelliği ile gelir. YouTube Premium’un ek bir avantajı da bu rahatsız edici reklamları kaldırmasıdır.

Bir kabarcık tarayıcı kullan

Flynx veya Flyperlink gibi Kabarcık tarayıcıları başka bir seçenektir. Kullanıcı arayüzünün üzerinde yüzer ve küçük bir simge için küçültülebilir. Böyle bir balonda, YouTube’un mobil web sitesine erişir ve akışa başlarsınız. YouTube videoları, ekran kapatıldığında veya sisteminiz başka bir uygulama çalıştırdığında bile çalışmaya devam edecektir.

Brave ile, güç tasarrufu modu önce “Kapalı” olarak ayarlanmalıdır – aksi halde, balonu küçülttüğünüzde veya ekranı kapattığınızda video varsayılan ayarlarla duracaktır.

Her kabarcık tarayıcısı aynı değildir: Kabarcık tarayıcıları Twitter istemcilerinden, Facebook’tan veya diğer uygulamalardan bağlantılar toplamak için optimize edildiğinden YouTube’a hızlı erişim Flynx ile kolay değildir. Flyperlink doğrudan bir URL girmenize izin verir – YouTube’un eğlencesinin önünde duran hiçbir şey yoktur. Kabarcık tarayıcı çözümü, diğer video servislerini de kullanabilmeniz avantajına sahiptir.

NewPipe: Arka planda oynatma için açık kaynak uygulaması

NewPipe kullanışlı bir uygulamadır, ancak maalesef Google Play Store’da mevcut değildir. Bunun yerine, alternatif uygulama mağazasını kontrol etmelisiniz, F-Droid . F-Droid’te birçok ücretsiz açık kaynak uygulaması bulacaksınız. Servis ayrıca yüklenen uygulamaların otomatik güncellemelerini de ele alır.

F-Droid‘i ve içerdiği uygulamaları kurabilmek için, uygulamaların bilinmeyen kaynaklardan yüklenmesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için telefonunuzun güvenlik ayarlarında manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir.

Artık akıllı telefon tarayıcınızdaki F-Droid web sitesine gidebilir ve FDroid’i indirebilirsiniz. Apk. İndirme işleminden sonra kurulum hemen başlamalıdır. Değilse, başlatmak için tamamlanmış indirme bildirisine dokunun.

Kurulumdan hemen sonra F-Droid’i başlatabilirsiniz. Ancak başlangıçta uygulamaların listesi boş olacak. F-Droid öncelikle mevcut uygulamaları sunucudan indirmelidir. Bu bir kaç saniye alabilir. Bundan sonra arama alanına NewPipe yazabilirsiniz. Arama sonucunda NewPipe’yi yüklemek için Yükle düğmesine dokunun.

Çalıştır’a dokunursanız, NewPipe yukarı ve üstte kırmızı bir arama çubuğuyla ve tamamen beyaz bir ekranla başlar. Aranacak istediğiniz şarkının veya sanatçının adını yazın.

Arama sonuçlarında, arka planda seçtiğiniz şarkıyı duymak için sağ üst köşedeki kulaklık simgesine dokunun. Kalite sizin için yeterince iyi değilse, soldaki seviyeyi değiştirebilirsiniz.

YouTube’u arka planda oynarken eğlenin!

Pop-up video uygulamaları

YouTube’u arka planda oynatmanın bir başka seçeneği de Awesome Pop-up Video Pro. Artık, arka planda YouTube oynatmıyor, aksine, benzer bir efekt elde etmek için ekranın kenarına sürüklenebilen küçük, hareketli bir açılır pencerede oynatır. Uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

Awesome Pop-up Video Pro

Bu uygulamanın arka planda YouTube oynamanıza izin vermesine rağmen, bunları ekran kapalıyken oynatmanıza izin vermeyeceğini lütfen unutmayın. Mozilla Firefox seçeneği var.

Bu uygulama ile YouTube Premium için aylık ödeme yerine bir defalık alışveriş olarak sadece birkaç dolar ödersiniz. Aylık paket fırsatından yararlanabileceğiniz harika özelliklere erişemezsiniz, ancak arka planda YouTube videolarını oynatmanın ucuz ve hızlı bir yoludur.

Bununla birlikte, Floating Tube ve bu işlevi tanıtan çeşitli diğerleri gibi başka pop-up video uygulamaları mevcuttur. Hepsi bir bakıma ve işleve göre biraz değişir ve hepsini denemek için zamanımız olmadı. Yorumlarda favorilerinizi bize bildirin!

Floating Tube (Multitasking)

YouTube videolarınızı arka planda oynatmak için başka yöntemleriniz var mı? Bize yorumlarda belirtin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Youtube arka planda çalma 2018 (1 Yorum)