YouTube Videoları Oynamıyor Ne Yapabilirim?

/ 8 Temmuz 2019 / 923 / yorumsuz
YouTube Videoları Oynamıyor Ne Yapabilirim?

Bu yazımızda YouTube kullanıcılarından video oynatma konusunda sorun yaşayanlar için bilgi vereceğiz. Mobil cihazınız ya da bilgisayar üzerinden video oynattığınız zaman sorun yaşıyorsanız, bu sorunun çözümü için birkaç yol bulunmaktadır. Bu sorunun ortaya çıkmasının nedeni, genellikle internet ile alakalı olan sıkıntılardan kaynaklıdır.

İnternet bağlantınızın yavaş olması ya da tam çekmemesi sonucu videolarınızda sorun oluşur. Hatta internet hızınızın düşmesinden kaynaklı olarak videolarınızın kalitesi düşebilir. Wi-Fi sinyal gücünün zayıf olması sonucu karşınıza ‘Bir hata oluştu. Yeniden denemek için dokunun’ şeklinde bir yazı çıkar. Çözüm olarak ilk yapmanız gereken işlem internet bağlantınıza bakmak olacaktır. Eğer kendi internetiniz açıksa, internetinizin bitip bitmediğini kontrol etmeniz gerekecektir.

İnternet bağlantınızı kontrol ettikten sonra netinizi açıp tekrar kapatın ve uygulamayı tekrar açın. Wi-Fi bağlantısı ile YouTube videoları izliyorsanız ve sorun oluştuysa kablosuz bağlantınızda olan sorunu göz önüne alınız. Modeminizi baştan açıp kapatmayı da deneyebilirsiniz. Bu sorunun nedenlerinden biri de, tarayıcınızda fazla sekme açık olabilir, bu durum da YouTube videolarınızı oynatmak için sorun oluşturabilir.

Kısacası fazla açılan tarayıcı videoların takılmasına neden olabilir, çözüm olarak fazla tarayıcınız var ise açılan sekmeleri silmek olacaktır. Son olarak, video çözünürlüğü ile alakalı sorun yaşayabilirsiniz. Videoların çözünürlüğünü değiştirerek takılmaları, donmaları düşürebilirsiniz. Eğer siz de YouTube videoları izlerken sorun yaşıyorsanız yukarıda yer alan işlemleri uygulamanız yeterli olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.