Twitter’da Videolar Nasıl İndirilir?

/ 8 Temmuz 2019 / 2.109 / yorumsuz
Twitter’da Videolar Nasıl İndirilir?

Bu yazımızda Twitter kullanıcılarına video indirme konusunda yardımcı olacağız. Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter, eskiye göre daha da düşüş yaşadığını söyleyebiliriz. Belirli bir kitlesini koruyan Twitter aynı zamanda kendini geliştirmek adına görsel yönünü de ön plana çıkarmaya çalışıyor.

Yazı paylaşımlarından daha çok görsel paylaşımlarını ön plana çıkarmaya çalışan Twitter, sadece görsel ile kalmıyor ve video içeriklerini de popülerleştirmeye devam ediyor. Videolar bu şekilde ön plana çıkınca da bazı kullanıcılar beğendikleri videoları indirmek istiyor. Bu yazımızda da bu kullanıcılara bilgi vereceğiz.

Cihazınıza Twitter’da yer alan videoları indirmek için doğrudan bir sunucu yer almamaktadır. Ancak bazı yardımcı uygulamalar sayesinde istediğiniz videoları indirmek mümkün olacaktır. Bazı uygulamaları kullanarak video indirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi bazı tarayıcıları kullanarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Twitter tarafından video indirme konusunda kullanabileceğiniz başka bir yöntem ise, web sitelerini kullanmak olacaktır. Sadece Twitter uygulamasından video indirmek için oluşturulmuş web siteleri yer almaktadır. Bu siteler sayesinde video indirme işlemini rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Video indirme işlemini gerçekleştirmek için indirmek istediğiniz tweet üzerine gelin ve daha sonra o videonun URL adresini kopyalayın. Ardından burada yer alan linke tıklayın ve kopyaladığınız adresi bu alana yapıştırıp, download sekmesine tıklayın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra Twitter üzerinden video indirme işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz