CCleaner yeni Sürümü Zararlı mı | Eniyiandroid.com
     

CCleaner Yeni Sürümünde Zararlı Alarmı

Yazar: Emre Çelik   24 Eylül 2017    44        
 
 
 
 
 
 
CCleaner Yeni Sürümünde Zararlı Alarmı!

CCleaner kullanıcıları cihazlarına gelen yeni sürümü yüklediklerinde kötü bir sürprizle karşılaşıyor. Yeni gelen sürüm içerisinde bulunan zararlı ile cihazlara yükleniyor. En çok kullanılan sistem bakım araçları arasında yer alan CCleaner için yaşanan bu durum son derece yüz kızartıcı olarak kabul ediliyor. Çünkü hatırlanacağı üzere CCleaner’ı bir süre önce antivirüs devi olarak lanse edilen Avast satın almıştı. 

Antivirüs Programları Sorunu Algılamıyor 

Skandalı güvenlik firması olarak hizmet veren Cisco Talos ortaya çıkardı. Şirketten yapılan açıklamaya göre sistem bakım aracı olan CCleaner programını Avast üzerinden indiren kişiler 5,33 sürümünü zararlı ile beraber indirdiler. Üstelik indirilen zararlı çoğu antivirüs programı tarafından fark edilmedi ve insanlar cihazlarını güvenli kabul ederek işlemlerini yapmaya devam ettiler. 

Tehlike Bertaraf Edildi

Piriform ise yapmış olduğu açıklamada tehdidi henüz hiçbir zarar vermeden etkisiz hale getirdiklerini iddia ederken CCleaner kullanıcılarının önlem olarak hemen yeni sürümü yüklemeleri gerekiyor. CCleaner 5,33 sürümünü daha önce indiren kişilerin hemen uygulamayı cihazlarından kaldırmaları ve yeniden son sürümü baştan yüklemeleri gerekiyor. Bu sayede zararlı içeren sürüm cihazdan kaldırılırken yerine yeni güvenilir sürümün yüklenmesi sağlanmış oluyor. CCleaner programını geliştiren Piriform cephesinden yapılan ilk açıklamada zararlıyı içeren sürümün kaldırıldığını ve yerine yeniden güvenilir sürümün yüklendiği bildirilirken güvenlik açığı ile ilgili olarak ise gerekli araştırmaların başlandığı belirtiliyor. 


 
 
 

Etiket:   CCleaner Antivirüs Programları

   Okuyucu Yorumları  

Henüz Hiç Yorum yapılmamış

İlk Yorumu Siz Yapın

   Bu Haberlerde ilginizi Çekecektir  
   
 
 
   Son Haberler  
   
 
   En Çok Okunanlar  
   
 
   Hit Android Oyunları  
   
 
   Teknik Bilgiler  
   
 
   Son Yorumlar  
   
 
 
Eniyiandroid.com 3 kişilik araştırmacı ekibi tarafından android haberleri ve android ile ilgili güncellemeler, uygulamalar, telefon ve tabletler hakkında bilgiler vermektedir.
Site içi etkileşim anlamında Çözüm Merkezimizde kullanıcıların tüm problemlerine çözüm bulmayı hedefliyoruz.
Bu anlamda sizlere daha iyi bilgi vermek amacıyla kendimizi geliştiriyoruz.
 
  • Copyright by Eniyiandroid.com, 2016

  • Bey Yazılım | Beyyazilim.com