Android 9 Pie Nasıl İndirilir?

/ 28 Eylül 2018 / 1.604 / yorumsuz
Android 9 Pie Nasıl İndirilir?

Android 9 Pie Nasıl İndirilir?

 

Dünya çapında yaygınlık gösteren işletim sistemlerinin başında yer alan Android, sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Yeni sürümler neticesinde farklı özellikler kazanan ve çok daha etkili bir sisteme bürünen Android, şimdilerde ise 9 Pie versiyonu ile gündemde. Belirli cihazlar adına yayınlanmış olan Android 9 Pie nasıl indirilir?

 

Android 9 Destekleyen Telefonlar

Yeni Android sürümü Pie, ilerleyen aşamalarda geniş çaplı bir şekilde destek kazanacak. Ancak işletim sisteminin yeni sürümünü şu sıralar sadece belli başlı telefonlar destekliyor. Eğer Android 9 beta programına dahil olmak istiyorsanız Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL veya Essential Phone modellerinden herhangi birine sahip olmanız gerekiyor.

Söz konusu akıllı telefon modelleri için şu anda Android 9 sürümü indirilebilir durumda. Bunun için Android beta programına başvurmanız yeterli. Bahsi geçen akıllı telefon modelleri, betanın yanı sıra sistem son kullanıcıya ulaşacak seviyeye geldiğinde de güncellemeyi ilk olarak alacak olan cihazlar arasında yer alıyor. Yani bu modeller, bir nevi önceliğe sahip.

 

Android 9 Nasıl İndirilir?

 

Eğer yukarıda adı geçen akıllı telefonlardan herhangi birine sahip değilseniz ne yazık ki biraz daha beklemeniz gerekecek. Android 9 Pie çıkış tarihi için gelecek yıla işaret ediliyor. Ancak beta programı, bu yılın sonuna kadar diğer modeller için de devreye girmiş olacak. Bunun için yakın takipte kalmanız gerekiyor. Beta yayınlandığı anda kaydınız bulunuyor ise ayarlar > yazılım güncellemesi üzerinden yeni sürümü indirebileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.