iPhone Türkiye’den Mi Yoksa Yurt Dışından Mı Almak Daha Avantajlı?

/ 28 Eylül 2018 / 964 / yorumsuz
iPhone Türkiye’den Mi Yoksa Yurt Dışından Mı Almak Daha Avantajlı?

iPhone Türkiye’den Mi Yoksa Yurt Dışından Mı Almak Daha Avantajlı?

Döviz kurlarında yaşanan hareketlilik akıllı cep telefonu sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kur farkından dolayı ne yazık ki akıllı cep telefonu fiyatları da sürekli olarak güncelleniyor ve her yeni güncelleme fiyat etiketlerine zam olarak yansıyor. Dünyanın en çok satılan cep telefonu markalarından biri olan iPhone Türkiye fiyatları için geride bıraktığımız günlerde zam kararı almıştı.

Amerika’da Fiyatlara Ciddi İndirimler Yapıldı 

iPhone yeni modellerinin tanıtım çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken yeni modellerin çıkması ile eski model pozisyonuna düşen iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri Amerika pazarında ciddi anlamda değer kaybetti. Amerika pazarında iPhone 7 giriş fiyatı 449 dolar, iPhone 7 Plus giriş fiyatı 569 dolar, iPhone 8 giriş fiyatı 599 dolar, iPhone 8 Plus  giriş fiyatı ise 699 dolar olarak güncellendi. .

Türkiye’de Fiyatlar Arttı

Amerika iPhone fiyatları düşerken ne yazık ki Türkiye’de ise ciddi artışlar söz konusu.  Dolar kurunu 6,10 lira olarak baz alacak olursak iPhone 7 Amerika fiyatı 2 bin 739 lira olarak uygulanırken Türkiye’de ise bu fiyat 4 bin 999 lira olarak uygulanıyor. Amerika fiyatına İMEİ ücreti olarak ödenecek olan 170 lirayı ekleseniz dahi Amerika ile Türkiye arasındaki iPhone 7 fiyat farkı 2 bin lirayı aşıyor. İPhone 8 Amerika fiyatı ile Türkiye fiyatı arasındaki fark ise 3 bin 65 lirayı buluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler