Android Cihazlarda Ana Ekranda Klasör Nasıl Oluşturulur?

/ 5 Mart 2018 / 8.448 / yorumsuz
Android Cihazlarda Ana Ekranda Klasör Nasıl Oluşturulur?

Android Cihazlarda Ana Ekranda Klasör Nasıl Oluşturulur?

Cep telefonlarında kullanılmak üzere geliştirilen uygulamaların sayıları her geçen gün artarken cep telefonu ekranında derli toplu olmak isteyen kişiler bu artan uygulama sayısı nedeniyle zorlanmaktadır. Cihazınıza indirmiş olduğunuz uygulamanın kısa yolu ana ekrana taşınmakta, bu da uygulama sayısı arttıkça ana ekranın kalabalık görünmesine neden olmaktadır. Daha toplu bir ana ekran için klasör oluşturulması oldukça yararlı olacaktır. Peki, Android cihazlarda ana ekranda klasör nasıl oluşturulur?

Android Ekranda Ana Klasör Oluşturma

  • Klasör içerisine almak istediğiniz uygulamalardan birini seçin ve parmağınızla üzerine basılı tutarak sürüklemeye başlayın.
  • Aynı klasör içerisinde yer almasını istediğiniz diğer uygulamanın üzerine doğru sürükleyin ve bırakın.
  • Zaten bu aşamadan sonra otomatik olarak klasör oluşturulur ve iki uygulama oluşturulan bu klasörün içerisine taşınır.06
  • Taşımak istediğiniz diğer uygulamaları da aynı şekilde açılan bu klasöre taşıyın ve klasörün üzerinde bırakın.
  • Oluşturduğunuz klasör otomatik olarak “klasör” adı ile ana ekranda yer alır .Klasörün adını değiştirmek ve yeni bir isim vermek için klasör simgesini tıklayın ve ardından ismin olduğu alanı tıklayın.
  • Burada klasör isminin yer aldığı alanı silerek kendi belirlediğiniz ismi yazın. Klasör isminin yanı sıra dilerseniz klasörün rengini de değiştirebilirsiniz.
  • Klasörde yer alan uygulamalardan birini çıkarmak için ise klasörün üzerine bir kere dokunduktan sonra çıkarmak istediğiniz uygulamaya parmağınızla basılı tutun ve ana ekrana bırakın.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.