Cep Telefonu Kaç Senede bir Değiştirilir (Akıllı Telefonların Ömrü)

/ 9 Nisan 2018 / 2.329 / yorumsuz
Cep Telefonu Kaç Senede bir Değiştirilir (Akıllı Telefonların Ömrü)

Cep Telefonu Kaç Senede bir Değiştirilir

Telefonları ne sıklıkta değiştirmek zorunda olduğunuz sorusuna cevap vermek sizin zevkinize ve ne tür bir kullanıcı olduğunuza bağlıdır. Bu makale sihirli bir tarif veya gizli formül ortaya çıkarmayacak olsa da, akıllı telefonunuzu değiştirmeyi düşündüğünüzde aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktaları paylaşacağız.

Tabii ki, Samsung Galaxy S9 cep telefonunun üst düzey bir ürün yelpazesine sahip olmamız ve yeni versiyon için önümüzdeki yıl değiştirmemizi istiyoruz, ama herkesin bu tür satın alma gücüne sahip olmadığı ve daha önce de belirttiğim gibi, bu tamamen Kişisel cihazınıza koyduğunuz talepler değiştirme aralığını belirleyen faktörlerdir.

1. Cep telefonunuz yavaşlıyorsa

Akıllı telefonunuzu açmak için bir kabus ve daha sonra başlamak için bir sonsuzluk beklemek zorunda. Ya da cihaz bir aramadan sonra cevap vermek için uzun zaman aldığında ne olur? WhatsApp’tan Facebook’a geçtiğinizde ve çimlerin büyümesini izliyormuş gibi hissediyorsanız, artık düşünmeyin ve şu anda yeni bir cep telefonu edinin.

2. Telefonunuz Android sürümünü desteklemiyorsa

Cihazınızın üreticisi yeni bir sistem güncellemesi yayınlamayı reddettiğinde, akıllı telefonunuzu değiştirmeniz gerektiğini gösteren açık bir işarettir. Güncel olmayan bir telefon, güvenlik güncellemelerini ve en çok kullandığınız uygulamaları destekleyeceğinizden, saldırılara karşı daha savunmasızdır.

3. Bataryanız göz açıp kapayana kadar bitiyorsa

Herhangi bir elektronik cihazdaki batarya belirli bir ömre sahiptir. Ne kadar çok kullanırsanız, zamanla o kadar fazla yıpranacaktır. Bu ‘doğal’ bir süreçtir. Batarya aşınmışsa, bataryayı değiştirmeniz gerektiğine dair net bir işarettir… ancak bu noktaya ulaşırsanız, yeni bir telefon almak daha kolaydır.

4. Depolama alanınız yetersiz geldiğinde

Cihazınızda yer kalmadıysa, alışveriş merkezine gidip yeni bir akıllı telefon satın almanız gerektiği anlamına gelmez. Depolama alanı bittiyse, cihazın dahili belleğini genişleterek veya kullanmadığınız ya da kullanmadığınız dosyaları ve uygulamaları temizleyerek ve silerek fotoğrafları, videoları kaydedebilir veya daha fazla uygulama yükleyebilirsiniz.

5. Çektiğiniz Fotoğraflar çirkinleşiyor ise

Bu, bazıları için önemsiz görülebilir, ancak birçok kişi için bu yeni bir akıllı telefon hedeflemek için yeterince iyi bir sebep olacaktır. Akıllı telefonların dijital fotoğraf makinelerinin yok olmasına neden olmasının iyi bir nedeni var. Telefonunuzun merceğinin bir noktada çizilmesi veya çarpması olabilir, bu da fotoğraflarınızın ve videolarınızın kalitesini etkileyebilir.

Akıllı telefonunuzu ne sıklıkla değiştiriyorsunuz? Lütfen bize yorumla bildirin


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.