Android Cihazlarda Pop-up Engelleme

/ 4 Aralık 2017 / 16.368 / yorumsuz
Android Cihazlarda Pop-up Engelleme

Android Cihazlarda Pop-up Engelleme

Masaüstü cihazlarda kullanıcıları oldukça rahatsız eden Pop-up reklamlar, mobil cihazlarda da sıkça karşılaşılıyor ve birçok kullanıcı tarafından engellenmek istiyor.

Chrome’da Pop-up Reklamları Engellemek

Android cihazlarda varsayılan internet tarayıcı olarak kullanılan Google Chrome’da açılır pencereleri devre dışı bırakmak sorunu çözecektir. Tarayıcıyı başlattıktan sonra sağ üst kısımda yer alan üç noktalı menü düğmesine dokunup, arından Ayarlar ve Site Ayarları adımlarını izlemek gerekiyor. Çıkan listede Pop-up’lar seçeneğini devre dışı bırakmak yeterli olacaktır.

Açılır pencereleri engellemenin bir diğer yolu ise Veri Tasarrufu özelliğini etkinleştirmektir. Özelliğin temel amacı, web sitelerini görüntülerken kullanılan mobil veri miktarını azaltmak olduğundan, sitelerdeki bazı gereksiz özellikleri de kaldırıyor. Bu işlem için Chrome Ayarları ve Veri Tasarrufu adımlarını izlemek yeterli olacaktır.

Bilinmeyen Kaynaklardaki Pop-up Reklamlar

Herhangi bir uygulamada karşılaşılan pop-up reklamlar, hangi uygulamadan kaynaklandığı bilinmediği için biraz karışıklık yaratabiliyor. Bunu engellemek için telefondan Ayarlar – Uygulamalar – Gelişmiş – Diğer Uygulamalar Üzerinden Görüntüleme adımlarını izlemek gerekiyor. Yüklenen uygulamaların görülebildiği bu kısımda, uygulamaların kullanılmadığı zamanlarda bile diğer uygulamalar üzerinde görüntülenmesi ayarlanabiliyor.

Bildirim Çubuğundaki Reklamlar

Bildirim çubuğunda çıkan ve zaman zaman rahatsız eden reklamların, ilgili reklamın üzerine basılı tutup Uygulama Bilgileri butonuna tıklanması takdirde hangi uygulamadan kaynaklı olduğu görülebiliyor. Ayrıca yüklenen uygulamaların bildirimlerini kapatmak da bildirim çubuğundaki rahatsız edici reklamların önüne geçmekte yardımcı olabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.