Android Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

/ 31 Ekim 2017 / 862 / yorumsuz
Android Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemini kullanan cihazların güvenliği için kullanıcını tercih etmesi durumunda ekran kilidi özelliği kullanılabiliyor. Android cihazlar bu seçimi yapan kişilere de iki farklı şekilde şifre belirleme seçeneği sunuyor. İsteyen kişiler şifre olarak desen çizebiliyor isteyen kişiler ise parola girişi seçeneğini tercih edebiliyor. Ekstra bir güvenlik önlemi almak isteyen kişiler ise isterlerse cihazlarında ki verileri şifreleyebiliyor.

Android Şifresi Nasıl Kaldırılır?

Öncelikle Android şifre kırma ile Android şifre kaldırma işlemlerinin aynı olmadığı kesinlikle bilinmelidir. Yapılacak işlem şifrenin kırılması değil kaldırılmasını sağlamaya yöneliktir. Yine yapılan işlemin sonunda cihazınız fabrika ayarlarına geri dönecektir. Bu nedenle aşağıda yer alan basamakları gerçekleştirmeden önce mutlaka telefon yedekleme işlemini yaparak tüm bilgilerinizi koruma altına alın. İşleme başlamak için ilk olarak Android cihazınızı kapalı konuma alın ve sırası ile aşağıdaki kombinasyonları deneyerek Android cihazınızın kendiliğinden açılmasını sağlayın. Bu kombinasyonlar:

  • Ses açma + ses kapama + güç tuşları
  • Ses açma tuşu + güç tuşu
  • Ses kontrol tuşlarının herhangi biri + home tuşu + güç tuşu
  • Home + güç tuşu
  • Ses kısma tuşu + güç tuşu

Cihazınız açıldığında karşınıza bootloader isimli servis ekranı gelir bu ekrandan Factory Reset butonuna basmanız durumunda cihazınız otomatik olarak fabrika ayarlarına döner. Cihaz ayarlarınız sıfırlanarak cihazınız başlatılacağı için Android şifresi de otomatik olarak kaldırılmış olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.