Android telefonlarda pil ömrü görme 2019

/ 16 Kasım 2019 / 477 / yorumsuz
Android telefonlarda pil ömrü görme 2019

Android model telefonlarda Huawei, Samsung ve Xiaomi gibi markalarda pil ömrünü ne şekilde görebileceğinizi merak ediyorsanız eğer bu yazımızı dikkatle okuyunuz.

Ara sıra Android telefonlarımızda pil ömrünü merak etme isteği içimizde beliriyor. Ancak nasıl öğrenilebilir bilinmediği için ellerimiz bağlı bekliyoruz. Bu bakımdan sizlere Android pil ömrü görme işleminden bahsedeceğiz.

Android telefonlarda pil seviyesini görmek için Android sistem olan telefonlarda bu işlem oldukça basittir.

Durum çubuğunda pil yüzdesini görmek ise Android telefonlarda ayarlar uygulamasından yapılmakta.

Ayarlar kısmında pil ve pil yüzdesini aça dokunun.

Bu işlem sonucu pil ömrünü görebilirsiniz.

Ardından ise pil ömrünü kontrol etmek için (telefondan telefona değişiklik olabilir) pilinizin tahmini ömrüne bağlı olmaktadır.

Cihazınızda ayarlar menüsüne girin. Pil bölümü alt kısmında ne kadar şarjın kaldığı ve ne kadar devam edebileceğini söyleyen bir bağlantı yer alacak.  Ayrıntıları öğrenmek için dokunun. Şimdi bir grafik ve fazla ayrıntı çıkacak.

Bilgi: Eğer pil kullanımını göremezseniz, eski Android sürümünden kaynaklıdır. Bunun yerine pil simgesine dokunun.

Son olarak şarja takın ve bekleyin. Ardından telefonun ayarlar uygulamasında aynı menüye gelin ve ne kadar şarj kaldığını ve ne kadar sürede dolacağını görüp tahmin yürütebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.