Bip Üzerinde Kişi Engelleme

/ 20 Eylül 2018 / 3.405 / yorumsuz
Bip Üzerinde Kişi Engelleme

Bip Üzerinde Kişi Engelleme

Yerli mesajlaşma uygulaması olarak bilinen Bip, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarıyor. Ülkemizde belirli bir kitleye ulaşan uygulama, gizlilik açısından çeşitli seçenekleri bünyesinde barındırmayı ihmal etmiyor. Bunların en başında elbette engelleme özelliği geliyor. Bip kişi engelleme özelliği neticesinde sevmediğiniz veya tanımadığınız kişileri engelleyebilirsiniz.

Bip Kişi Engelleme Nasıl Yapılır?

Gelişim göstererek büyüme kaydeden Bip, elbette buna bağlı bir şekilde daha fazla sorunun sorulmasına yol açıyor. Bunların en başında gelen kişi engelleme nasıl yapılır sorusu, oldukça basit bir cevaba sahiptir. Eğer Bip üzerinde bir veya daha fazla kişiyi engellemek isterseniz bunu birkaç dokunma işlemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bip kişi engelleme işlemi için şu yolu takip edebilirsiniz: Öncelikle sohbetler bölümüne gelin. Hali hazırda uygulamayı ilk açtığınızda direkt buraya yönlendirilebilirsiniz. Ardından engellemek istediğiniz kişinin üzerine gelerek sola kaydırın. Karşınıza çıkan kişi bilgisi ve sil seçeneklerinden kişi bilgisine dokunun. Açılan profil sayfasında kişiyi engelle butonuna dokunarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Aynı işlemi engellemek istediğiniz diğer kişiler üzerinde de uygulayarak çoklu kişi engelleme gerçekleştirebilirsiniz.

Bip Engelleme Kaldırma

Daha önce engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak istediğinizde ise yine aynı yolu takip etmeniz gerekiyor. Ancak bu kez son aşamada karşınıza çıkan sayfada engeli kaldır butonuna dokunmalısınız. Bu işlemin hemen ardından kişinin üzerindeki engel kalkarak o kişi ile iletişim kurmanız mümkün hale gelecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler