Bip Messenger Web Nasıl Kullanılır?

/ 21 Eylül 2019 / 341 / yorumsuz
Bip Messenger Web Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda Bip Messenger Web’in kullanımının nasıl olacağı konusunda yardımcı olacağız. Turkcell uygulamasında mesajlaşma sistemi olan Bip Messenger hem iOS işletim sistemleri için hem de Android işletim sistemleri için geçerlidir. Turkcell uygulaması olabilir ancak tüm GSM operatörleri tarafından bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde anlık mesajlaşma servisi yakın tarihlerde getirdiği güncelleme ile masaüstü bilgisayarlarda kullanıma sunulmaya başlandı.

Bip servisini sıklıkla kullanıyorsanız ve bu uygulamayı masaüstüne taşıdıysanız daha da kolaylık olsun diye Bip Messenger Web üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz. Bip Messenger Web kullanmak istiyorsanız internette kullandığınız tarayıcı üzerinden giriş yapın. Ya da https://bipweb.com/login bu linki kopyalayarak bu adrese ulaşabilirsiniz. WhatsApp ile aynı mantıkla ilerletilen bu durumu kare kod okutarak gerçekleştireceksiniz.

Tarayıcı üzerinde bulunan barkod sistemini okuttuktan sonra BİP Messenger uygulamasını açmanız gerekecektir. Profil alanına girip Bip Web kısmına tıkladıktan sonra QR kodu okutmanız gerekecektir. Bu kodu okuttuktan sonra bu adres üzerinden sohbet penceresi karşınıza çıkacak. Bu alan üzerinden tüm sohbetlerinizi yönetebilir ve gelen bildirimlere bu kısımdan cevap verebilirsiniz.

Son dönemlerde WhatsApp Web tarafından da bilgisayar üzerinden cevap verme olayı popülerleşmeye başladı. Bip kullanıcıları da aynı şekilde bilgisayar üzerinden kullanımını gerçekleştirebilir. Bilgisayar üzerinden Bip kullanıcılara ulaşıp o kişilerle mesajlaşma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bip severler için Bip Messenger Web oldukça sevindirici bir haber oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.