Android Telefonunuzda Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

/ 24 Mart 2020 / 1.117 / yorumsuz
Android Telefonunuzda Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur?

Android Telefonunuzda Gizli Uygulamalar Nasıl Bulunur? Bugün sizlere android telefonlarda gizli uygulamalar nasıl bulunur? Bu konudan bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Android telefon kullanıcıları olarak çoğu zaman resim ve fotoğraflarımızı gizlemekteyiz. Bunun sebebi ise telefonumuz çocuğu zaman herkesin elinde olunca veya elden ele gezince bizler dahil herkes telefonuna bazı desen ve şifreler girerek korumaya alsa da gizli dosya uygulamalarını kullanıyoruz. Ancak durum bazen bizden habersiz casus yazılımlar olarak gelebiliyor. Eş, arkadaş ve diğer kişilerin telefonunuza izinsiz veya habersiz bir casus yazılımı yüklediğinden şüphe duyabilirsiniz.

Durum böyle olunca merakla gizli uygulamaları görmek isteyebiliriz. Peki gizli uygulamaları nasıl görebiliriz?

Android gizli uygulamaları görme işlemi

Android platformunda telefonunuza virüs veya keylogger gibi yazılımlar yüklenmiş olabilir. Çoğu zaman bunları göremezsiniz. Çünkü bu dosyalar sistem dosyalarına bulaştığı için kaldırsanız bile çalışmaya devam edecektir. Gizli dosyaları görmek çoğu zaman mümkün olmayacağından, şüphe duyuyorsanız eğer fotoğraf ve rehber ile müzik yedeği alıp format atmanızı tavsiye ediyoruz.

Mutlaka ama mutlaka temizlik yapmanız gerekiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz