Android Telefon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

/ 28 Kasım 2017 / 1.457 / yorumsuz
Android Telefon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Android Telefon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı telefon satın alırken detaylı bir şekilde inceleme yapmak, modelleri birbiri ile kıyaslamak gerekiyor. Android telefon satın alırken de teknik özelliklerin haricinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar daha bulunuyor.

Ekran

Yüksek kontrastı ve yüksek dinamik aralığından dolayı çoğu zaman en iyi ekran teknolojisi olarak değerlendirilen OLED, LCD ile kıyaslandığı zaman tahmin edildiği kadar büyük bir fark göstermiyor. Ekran konusunda doğru seçim, satın alacak olan kişinin zevkine göre oluyor.

Pil

Akıllı telefonlarda güçlü pile sahip olmak çok önemli olsa da olay sadece bununla bitmiyor. Güçlü bir pik, pil ömrünün uzun olacağının garantisini veremiyor. Ayrıca küçük piller de kısa pil ömrü anlamına gelmiyor her zaman. Yazılımın ve donanımın iyi optimize edilmiş olması gerekiyor.

Kamera

Gelişen teknoloji ile çok iyi kareleri yakalamak, uygun fiyatlı telefonlarda bile mümkün oluyor. Dikkat edilmesi gereken noktaların başında düşük ışık performansı yer alıyor. Optik görsel dengeleme işlevi de dikkat edilmesi gereken kamera yetenekleri arasında bulunuyor.

Depolama Alanı

Üreticinin vaat ettiği depolama alanına değil de gerçekten ne kadar boş alanın bulunduğuna dikkat etmek gerekiyor. İşletim sistemi ve ön yüklü uygulamalar 10 GB ya da daha fazla yer kaplayabiliyor. SD kart slotu bulunmayan 32 GB’lık telefon, altı aylık bir sürenin sonunda dolup taşabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Yorum yaz