Google Play Store Arama Geçmişi Silme İşlemi

/ 31 Ocak 2020 / 1.263 / yorumsuz
Google Play Store Arama Geçmişi Silme İşlemi

Play store’da yapılan aramaların kayıtları tutulmakta. Peki bu kayıtları nasıl silebiliriz? İşte detaylar…

İlk olarak Play Store uygulamasını açın ve arama bölümüne dokunun. Daha sonra gördüğünüz çeşitli aramaların kayıtları karşınıza çıkacaktır.

Hemen sol kısımda menüden Ayarlar bölümüne dokunun.

Bu kısımda ise Yerel Arama Geçmişini Temizle diyin. Daha sonra ise arama bölümüne bastığınızda hiçbir kayıt kalmayacaktır.

Buna ek olarak bir şey daha belirtelim. Daha önceden yüklenilen ve silinen uygulamaların kayıtları da uygulamada tutulmaktadır. Profil kısmından görebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz