Facebook’taki Doğum Gününüzü Arkadaşlarınızdan Gizleme

/ 23 Nisan 2020 / 63.950 / yorumsuz
Facebook’taki Doğum Gününüzü Arkadaşlarınızdan Gizleme

Kurucusu ve Ceosu Mark Zucberg olan Facebook uygulaması en yaygın olan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Bu uygulama arkadaş edinebileceğiniz, edindiğiniz arkadaşlarla mesajlaşabileceğiniz , hikaye atabileceğiniz, fotoğraf ve video paylaşabileceğiniz bir uygulamadır. Bu kadar özelliğe ek olarak Facebook uygulaması gizliliğe de çok önem veren bir platformdur.

Facebook uygulaması içerisinde genellikle doğum günleri dikkat çeker. Çünkü doğum gününüz geldiği zaman Facebook uygulaması bu tarihi diğer arkadaşlarınızla paylaşarak, arkadaşlarınızın sizin doğum gününüzü hatırlayarak kutlamasına sebep olur. Bu özellik pek çok kişinin hoşuna gittiği gibi bazı kişilerinde hiç hoşuna gitmiyor. Genellikle bu özelliği sevmeyen kişiler yakın arkadaşlarının doğum gününü zaten bildiğini ve kutladığını savunuyor. Yakın arkadaşları dışında ki kişilerin ise bilmeleri gerekmediğini düşünüyorlar.

Facebook uygulaması bu tarz düşünen kişileri de hesaba katmış olacak ki gizlilik ayarları sayesinde isteyen kişiler doğum gün tarihlerini gizleyebiliyor. Herkes gibi sizde doğum günü tarihinizi gizleme işleminin ayarlardan olduğunu düşünüyorsunuzdur, ancak yanılıyorsunuz. Bu işlem için daha farklı bir yöntem izlemeniz gerekmektedir.

Şimdi sizlere bu işlemi gerçekleştirmeniz için takip etmeniz gereken yoldan kısaca bahsedeceğiz. İlk olarak Facebook profilinize girerek hakkında kısmına girmeniz gerekecektir. Hakkında bölümüne girdikten sonra açılan sayfa da temel bilgiler kısmını bularak orada doğum tarihinin yazdığı yeri bulacaksınız. Bu kısmı bulduktan sonra doğum tarihinin sağ tarafında bulunan kalem işaretine basarak karşınıza çıkan seçeneklerden ‘sadece ben’e tıklayarak doğum tarihi gizliliğinizi sadece siz olarak düzenleyebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Yorum yaz