Facebook Grup Fotoğrafı Boyut Ölçüsü

/ 1 Mart 2019 / 2.313 / yorumsuz
Facebook Grup Fotoğrafı Boyut Ölçüsü

Bu yazımızda sizlere Facebook grup boyutunun kaç olması gerektiği konusunda bilgi vereceğiz. Size ait Facebook hesabınızda marka oluşturmak ve kendinizi tanıtmak adına görünürlük, önemli bir kavramdır.  Siz de bu durumu istiyorsanız Facebook grup fotoğraf boyutu ölçülerinde iyi bir grup kapak resmi sizin için ideal olacaktır.

İlk olarak sizlere grup fotoğraf ölçüsü nedir, Nasıl olmalıdır? Sorularına cevap vereceğiz.

Grup Fotoğraf Ölçüsü

İlk olarak açıklamamız gereken Facebook’ da grup fotoğraf kapak ebatları 802 x 200 piksel ölçülerine sahip olması gerekir. Kapak fotoğrafı dışında etkinlik boyutunu da 784 x 295 piksel şeklinde ayarlamanız gerekmektedir. Bu ebatları kullandığınız zaman istediğiniz gibi tam olarak yerleşecektir. Bu ölçüler sayesinde olması gereken boyutu sağlamış olacaksınız.

Yukarıda size piksel şeklinde bilgileri verdik. Ancak siz piksel şeklinde nasıl ayarlayacağınızı bilmiyorsanız bu yöntemden de bahsedelim. Bu işlemi yapmak için Windows işletim siteminde olan programlar örnek olarak paint gibi ya da küçük yazılımlar şeklinde ebatları istediğiniz boyuta taşıyabilirsiniz.

Paint ile bu işlemi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Fakat paint ile ölçeklendirme yapma işlemini bilmiyorsanız YouTube kanalı üzerinden destek alarak resim boyutunu ayarlayabilirsiniz. Facebook resim boyutundan bahsetmişken profil fotoğrafı ve paylaşım görseli ebatlarından da bahsedelim.

Facebook profil fotoğrafı için boyut olarak; 180 px 180 px ölçülerini kullanabilirsiniz. Aynı şekilde paylaşılan resimler için de 1200 px 630 px ebatlarını tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.